„To już jest koniec…”, ale nie do końca…

Młodzież z polskiej szkoły im. Karoliny Lanckorońskiej z Nowego Rozdołu na Ukrainie, która w poniedziałek 6 września przyjechała na wymianę kulturową do Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, na koniec swojego pobytu w Polsce, dała wspólny koncert z uczniami, którzy ją gościli.
Młodzi Ukraińcy świetnie mówią w języku polskim i śpiewają po polsku. Razem z uczniami ZSZ uczyli się piosenek polskich i ukraińskich. Koncert ”Łączy Nas Piosenka” był zorganizowany z projektu finansowanego z UE i budżetu państwa, z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. W ramach projektu koncert odbędzie się również na Ukrainie, podczas pobytu tam naszej młodzieży.
Podczas pobytu w Polsce, goście z Ukrainy mieli możliwość zapoznać się z naszym regionem, Razem z naszą młodzieżą jeździli na wycieczki, zwiedzili Supraśl, Bohoniki, Suchowolę, Park Kulturowy w Milewszczyźnie koło Korycina. Spędzali razem bardzo dużo czasu.
Tatiana Biłyk – Dyrektor Centrum Kulturalno-Oświatowego im. Karoliny Lanckorońskiej w Nowym Rozdole, która przyjechała z młodzieżą ukraińską, po koncercie serdecznie dziękowała Jolancie Siemieniako, Elwirze Zabłockiej, księdzu Tomaszowi Łapiakowi, dyrektorom Lechowi Czarnowiczowi oraz Grzegorzowi Zalewskiemu, który także włączył się do projektu. Dziękowała za serdeczne przyjęcie i troskę podczas pobytu. “Piosenka połączyła Zachodnią Ukrainę i Wschodnią Polskę. Połączyła dwa alfabety – cyrylicę i litery łacińskie, religie prawosławie i rzymokatolicyzm. Bardzo dziękuję za ten projekt, napisanie go kosztowało na pewno dużo czasu, nerwów i poświęcenia. Zapraszam do nas, na Ukrainę do szkoły im. Karoliny Lanckorońskiej z Nowego Rozdołu na Ukrainie.” – mówiła pani Tatiana Biłyk.
Wszyscy uczestnicy projektu z obu stron, młodzież, opiekunowie otrzymali dyplomy-podziękowania oraz drobne upominki na pamiątkę.
Czekamy na relację naszej młodzieży z wizyty na Ukrainie.

P.A.Z.

image_printDrukuj