Powiat Sokólski w Polsce brzmi dumnie!

Nasz powiat po raz kolejny znalazł się wśród czołowych liderów w pozyskiwaniu środków inwestycyjnych w skali kraju. To sukces Starostwa Powiatowego w Sokółce, z którego korzyści czerpią wszyscy mieszkańcy.
– Utrzymać od 2014 roku jeden z najwyższych poziomów inwestycyjnych na mieszkańca w Polsce, to nie tylko olbrzymi sukces, ale przede wszystkim ciężka praca całego Powiatowego Zespołu- podkreśla Piotr Rećko, starosta sokólski.
Już po raz kolejny nasz powiat znalazł się pierwszej dziesiątce powiatów w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Wydatków Inwestycyjnych Samorządów. Brało w nim udział 314 samorządów. To wyróżnienie jest niewątpliwym tryumfem całego Powiatu Sokólskiego, ale nie on jest najważniejszy. Najistotniejsze jest to, że u nas nieustannie pozyskiwane są środki na rozwój w każdej płaszczyźnie.
– Przede wszystkim, dzięki tym inwestycjom, mamy nowe drogi, blok operacyjny w szpitalu i wiele innych, zrealizowanych projektów, podnoszących jakość życia mieszkańców naszego powiatu. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom za ciężką pracę, która przynosi efekty i jest doceniana w rankingach ogólnopolskich. Powiat Sokólski w Polsce brzmi dumnie- podkreśla starosta.
Ranking ogłoszono w trakcie Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które łączy najbardziej wpływowych przedstawicieli administracji samorządowej i publicznej ze światem biznesu i finansów. W trakcie tegorocznej edycji, zorganizowanej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbyło się jedenaście równoległych konferencji tematycznych, pełnych merytorycznych dyskusji. Jest to jedna z największych i najważniejszych konferencji, podczas której prowadzone są rozmowy o problemach wykorzystania zasobów i aktywów, którymi samorząd dysponuje, do jak najskuteczniejszego realizowania polityk, strategii i zadań o charakterze lokalnym.
Wśród uczestników obecni byli włodarze województw, powiatów, miast i gmin, radni, skarbnicy, sekretarze oraz wyżsi urzędnicy samorządowi, a także naukowcy i eksperci branżowi. Z uwagi, iż podstawowym celem forum jest zapoznanie z najnowocześniejszymi i najskuteczniejszymi rozwiązaniami i trendami, które wskazują jak najefektywniej wykorzystać środki budżetowe dla realizacji celów, strategii i zadań o charakterze lokalnym, na wydarzeniu obecni byli także przedstawiciele świata biznesu i finansów.
W trakcie wydarzenia miała miejsce Dala Inwestorów Samorządowych, w trakcie której uhonorowano laureatów rankingów „Wspólnoty”, wystawy promocyjne i targowe, meeting roomy i występ Gwiazdy Wieczoru – Patrycji Markowskiej z zespołem.
Organizatorem wydarzenia jest spółka Municipium, wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, Współgospodarzem jest Miasto Katowice
opr. Sylwia Matuk
image_printDrukuj