­čĹęÔÇŹ­čÄô­čÄô Zesp├│┼é Szk├│┼é Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sok├│┼éce to plac├│wka, w kt├│rej uczniowie rozwijaj─ů swoje zainteresowania poprzez udzia┼é w zaj─Öciach pozalekcyjnych, sportowych, artystycznych i wolontariackich. ­čĹęÔÇŹ­čÄô­čÄô

Za nami dzie┼ä otwarty w sok├│lskiej zawod├│wce. Uczniowie ko┼äcz─ůcy w tym roku szko┼é─Ö podstawow─ů poznali szerok─ů ofert─ů udost─Öpnian─ů przez Zesp├│┼é Szk├│┼é Zawodowych. W struktur─Ö plac├│wki wchodzi Technikum, Bran┼╝owa Szko┼éa I stopnia i II stopnia.

– W tym roku nowo┼Ťci─ů w naszej szkole jest kierunek technik programista, dzi─Öki kt├│remu, jak sama nazwa wskazuje, uczniowie naucz─ů si─Ö programowania i obs┼éugi j─Özyk├│w dziedzinowych przydatnych do tworzenia i zarz─ůdzania relacyjnych baz danych czy stron internetowych ÔÇô m├│wi┼é Lech Czarnowicz, Dyrektor Zespo┼éu Szk├│┼é Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sok├│┼éce.

Plac├│wka na Zielonym Osiedlu mo┼╝e pochwali─ç si─Ö bardzo dobrymi wynikami w zdawalno┼Ťci zar├│wno egzamin├│w zawodowych, jak i maturalnych. Wszystko to dzi─Öki dodatkowym zaj─Öciom pozalekcyjnym, finansowanych zar├│wno przez Powiat Sok├│lski, jak i Uni─Ö Europejsk─ů. Najlepsi uczniowie dostaj─ů stypendia naukowe, kt├│rych liczba z roku na rok wci─ů┼╝ ro┼Ťnie, z uwagi na coraz wy┼╝szy poziom wynik├│w nauczania.

– Zesp├│┼é Szk├│┼é Zawodowych bierze udzia┼é od pi─Öciu lat w projekcie Erasmus +, finansowanym ze ┼Ťrodk├│w europejskich, przy wsp├│┼épracy z Powiatem Sok├│lskim. S─ů to czterotygodniowe wyjazdy, ca┼ékowicie bezp┼éatne dla uczni├│w. Dodatkowo otrzymuj─ů w ramach sta┼╝u kieszonkowe na wyjazd. Uczniowie odwiedzili ju┼╝ W┼éochy i Malt─Ö ÔÇô dodaje dyrektor.

Ka┼╝dego roku w takim wyje┼║dzie uczestniczy dwudziestu uczni├│w. W obecnym, na sta┼╝e do Portugalii i na Sycyli─Ö, wyruszy wi─Öcej, bo a┼╝ czterdzie┼Ťci os├│b. Wszystko przez to, ┼╝e ostatni wyjazd nie doszed┼é do skutku z przyczyn pandemicznych. Ponadto szko┼éa otrzyma┼éa ju┼╝ akredytacj─Ö z programu Erasmus +, dlatego mo┼╝liwo┼Ť─ç wyjazd├│w zagranicznych maj─ů zapewnion─ů do 2027 roku. Ka┼╝dy ucze┼ä z dobr─ů ┼Ťredni─ů, uko┼äczywszy pierwsz─ů klas─Ö, mo┼╝e ubiega─ç si─Ö o wyjazd na sta┼╝.

Czas pozalekcyjny uczniowie mog─ů sp─Ödza─ç na plenerowej si┼éowni, sali gimnastycznej czy te┼╝ na dw├│ch nowoczesnych boiskach wielofunkcyjnych ze sztuczn─ů nawierzchni─ů i bie┼╝ni─ů lekkoatletyczn─ů. Wielu z nich aktywnie uczestniczy w Powiatowym Zespole Studio Poezja.

Technikum w roku szkolnym 2022/2023 będzie miało pięć kierunków kształcenia: technik Programista, technik informatyk, technik usług fryzjerskich, technik mechanik i technik logistyk.

W wielozadaniowej Szkole Bran┼╝owej I stopnia m┼éodzie┼╝ zdob─Ödzie umiej─Ötno┼Ťci praktyczne i teoretyczne w wielu zawodach. B─Öd─ů to : mechanik pojazd├│w samochodowych, operator obrabiarek skrawaj─ůcych, mechanik ÔÇô monter maszyn i urz─ůdze┼ä, monter zabudowy i rob├│t wyko┼äczeniowych, krawiec, stolarz, piekarz, cukiernik, ┼Ťlusarz, elektryk, kucharz i sprzedawca.

W Bran┼╝owej Szkole drugiego stopnia uczniowie b─Öd─ů kszta┼éci─ç si─Ö w kierunku technik mechanik.

opr. Sylwia Matuk

fot. El┼╝bieta Rapiej

Zostaw komentarz

Tw├│j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s─ů oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urz─Öd├│w

poniedzia┼éek ÔÇô pi─ůtek: 7:30 ÔÇô 15:30

Klient├│w zg┼éaszaj─ůcych si─Ö w sprawach skarg i wniosk├│w do Starostwa Powiatowego w Sok├│┼éce z siedzib─ů przy ul. Pi┼ésudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sok├│lski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedzia┼éki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 ÔÇô 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urz─Ödu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedzia┼éki w godz. 15.30 ÔÇô 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzie┼ä przypada na dzie┼ä ustawowo wolny od pracy, klienci s─ů przyjmowani w nast─Öpnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani s─ů w sprawach skarg i wniosk├│w po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedzia┼éki w godz. 15.30 ÔÇô 17.00, po wcze┼Ťniejszym telefonicznym um├│wieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry