🎄❄️ Podzielili się opłatkiem i złożyli świąteczne życzenia🎄❄️

– Święta Bożego Narodzenia to taki niezwykły czas, kiedy wszyscy zapominamy o trudach, sporach i ciężkich chwilach w naszym życiu. Odwołujemy się wtedy do najpiękniejszych emocji chcąc podzielić się z innym człowiekiem jedynie tym, co w nas dobre. W naszym pięknym tyglu wielokulturowym chyba najmocniej i najpiękniej widać, że Chrystus urodził się dla wszystkich – rozpoczął spotkanie opłatkowe Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

W Starostwie Powiatowym odbyło się wczoraj spotkanie opłatkowe. Na zaproszenie władz Powiatu przybyli na nie duchowni z kościoła katolickiego i prawosławnego, dyrektorzy i przedstawiciele jednostek podległych Powiatowi Sokólskiemu, dyrektorzy szkół, radni, dyrektorzy i pracownicy Starostwa, służby mundurowe.

Wydarzenie uświetniły występy dwóch zespołów powiatowych: Powiatowego Zespołu Regionalnego Jemioła oraz Sokólskich Wrzosów. Artyści Wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój śpiewając kolędy i tym samym zachęcając do wspólnego wykonywania utworów.

– Z całego serca życzę całemu powiatowi sokólskiemu, wszystkim jego mieszkańcom, spokojnych, dobrych i rodzinnych świąt. Żebyśmy odczuli je jako błogosławieństwo Bożego Narodzenia – mówił Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

Do życzeń przyłączył się uczestniczący w spotkaniu Tomasz Madras, Wicewojewoda Podlaski. W imieniu swoim i Bohdana Paszkowskiego, Wojewody Podlaskiego życzył dobrych, spokojnych, radosnych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia.
– Powiat Sokólski, a szczególnie jego siedziba, jest miejscem, w które wraca się z wielką przyjemnością. Można tu zawsze spotkać ludzi życzliwych, ludzi pełnych dobrej pasji. I życzę wszystkim, aby tej pasji i energii nie zabrakło także w zbliżającym się roku – dodał Wicewojewoda Podlaski.

Po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. Bogusława Urbana, dziekana sokólskiego, zebrani podzielili się opłatkiem i skosztowali potraw wigilijnych.

Sylwia Matuk
Fot. Krzysztof Jacewicz