🚴‍♀️🏆Za nami Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kolarstwie Szosowym Strefa „F”. Były to dwa emocjonujące i intensywne dni. 🚴‍♀️🏆

– W mistrzostwach brali udział zawodnicy z województwa lubelskiego i podlaskiego. W pierwszym dniu zawodów w Bohonikach startowało około 40 zawodników i zawodniczek. Były to jazdy indywidualne na czas i jazdy parami na czas. Dziś z kolei były to wyścigi ze startu wspólnego w Rozedrance, gdzie dziewczyny miały do pokonania cztery, a chłopcy sześć rund – mówił Waldemar Leszczyński, prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Kolarskiego w Białymstoku.

Impreza polegała na popularyzacji kolarstwa wśród dzieci i młodzieży na terenie województwa podlaskiego, podnoszeniu poziomu sportowego zawodników oraz promocji kolarstwa szosowego. Jej celem było wyłonienie mistrzów strefy F dla województw lubelskiego i podlaskiego w jeździe indywidualnej na czas, dwójkach i w wyścigu ze startu wspólnego.

– Na terenie naszego powiatu mamy dwa kluby kolarskie SKK „Sokół” i Feniks Krynki. Jeździmy na zawody w całej Polsce. Jednak najważniejszą imprezą ze względu na organizację są właśnie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kolarstwie Szosowym Strefa „F”, na których dziś się znajdujemy. Zawsze musimy się do tego odpowiednio przygotować, ponieważ najlepsi z zawodników uzyskują punkty do rankingu ogólnopolskiego – powiedział Piotr Kirpsza, trener SKK „Sokół”.

Dodał, że kolarstwo nigdy nie było dyscypliną zrzeszającą dużą ilość młodych fanatyków sportu. Przez klub przewija się mnóstwo zawodników, jednak z uwagi na specyfikę tej dyscypliny sportu nie wszyscy potrafią się w niej odnaleźć. Zapytany o to czy w powiecie sokólskim mamy jakąś gwiazdę odpowiedział:

– W tym roku naszym odkryciem był zawodnik Jakub Fiedorowicz i to nie tylko moja opinia, ale również trenerów z sąsiednich województw. W tym sezonie zaliczył ogromny postęp. Okazało się, że od wiosny znajdował się w ścisłej czołówce na wszystkich wyścigach. Miejmy nadzieję, że jego forma i kariera potoczy się w pozytywnym dla niego kierunku i nadal będzie się rozwijał. Że trafi do większego ośrodka kolarskiego, w którym będzie miał możliwość wyjazdów na wyścigi etapowe i zagraniczne.

Tradycyjnie jak na wszystkich Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali medale i dyplomy. Starostwo Powiatowe w Sokółce ponadto ufundowało zwycięzcom wspaniałe nagrody rzeczowe. Z kolei kluby sportowe za zajęcie miejsc 1-3 w klasyfikacji łącznej zawodów otrzymali Puchary Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

– Postanowiliśmy w tym roku wręczyć medale również trenerom poszczególnych klubów, aby docenić ich zaangażowanie. Jestem bardzo zadowolony z organizacji całego wydarzenia i z owocnej współpracy ze Starostwem- dodał Leszczyński.

Andrzej Tomaszczyk, dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Sokółce pogratulował w imieniu Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego wszystkim zwycięzcom tak wspaniałej rywalizacji, życząc dalszych sukcesów. Podziękował również wszystkim osobom oraz służbom porządkowym zaangażowanym w zabezpieczenie zawodów.

– Wyścig możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych, obyło się bez żadnych wypadków i kontuzji – zakończył.

Honorowy patronat wydarzenia objął Piotr Rećko, Starosta Sokólski. Organizatorami byli: Podlaska Federacja Sportu w Białymstoku, Podlaski Okręgowy Związek Kolarski w Białymstoku oraz Starostwo Powiatowe w Sokółce. Partnerami imprezy z kolei byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Sokólski Klub Kolarski „Sokół” i APG Białystok.

Fotorelacja z dzisiejszego dnia zawodów oraz wyniki pojawią się w kolejnym poście. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu!!!

Sylwia Matuk

fot. Mateusz Zajczyk