🥊🥊 „Suzuki Boxing Night 14” i Memoriał Feliksa Stamma – 10 kwietnia w Sokółce na Podlasiu 🥊🥊

W niedzielę 10 kwietnia wspaniałe wydarzenie w polskim boksie olimpijskim w Sokółce na Podlasiu. Odbędzie się tam gala „Suzuki Boxing Night 14” połączona z Memoriałem Feliksa Stamma, najwybitniejszego trenera w historii naszego pięściarstwa. Transmisja od g. 17:30 w TVP Sport.

W ostatnich latach, dzięki zaangażowaniu Tomasza Potapczyka i władz samorządowych, w Sokółce rozgrywano Mistrzostwa Polski Kadetów (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), Młodzieżowców i Seniorów. Za 2,5 tygodnia do tego podlaskiego miasta zawitają najlepsi polscy pięściarze i pięściarki oraz zawodniczki i zawodnicy z Litwy, Niemiec, Chorwacji i Francji.

– To będzie wyjątkowa gala i na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Imprezy Suzuki Boxing Night mają prestiż i są wizytówką Polskiego Związku Bokserskiego. Gala w Sokółce będzie połączona z Memoriałem Feliksta Stamma, pierwszy raz od wielu lat organizowanym poza Warszawą. Dziękuję za pomoc w organizacji i wsparcie Tomaszowi Potapczukowi, Panu Staroście i Pani Marszałek – mówił na konferencji prasowej Grzegorz Nowaczek, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Wiesława Burnos, członek zarządu Województwa Podlaskiego, podkreśliła, że władze z Marszałkiem Arturem Kosickim są zaangażowane w pomoc. – Jesteśmy dumni, że w naszym miejscu będzie miała miejsce tak duża impreza. Chcę podziękować i pogratulować Tomaszowi Potapczykowi (UKS Boxing Sokółka), który tak pięknie prowadzi i wychowuje naszą młodzież.

Piotr Rećko, Starosta Sokólski, zwrócił uwagę, że Suzuki Boxing Night 14 i Memoriał Feliksa Stamma są organizowane dla „całej rzeszy młodzieży, która trenuje boks w Sokółce”. – Osiągają sukcesy na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Chcemy zmotywować ich do dalszych treningów wspaniałej dyscypliny sportu, jaką jest boks. Sokółka stoi boksem, bez pasji i zaangażowania Tomka Potapczyka nie byłoby sukcesów.

Maciej Demel, Wiceprezes PZB, zaznaczył, że Sokółka zasługuje na „duży boks w wydaniu najbardziej prestiżowym, czyli seniorskim”. – Dzięki wsparciu Pani Marszałek, Pana Starosty i wszystkich radnych plan się ziścił i można zaprezentować boks przed miejscową publicznością. Tomasz Potapczyk udowodnił, że potrafi stanąć na wysokości zadania jako organizator. 10 kwietnia będziemy oglądali niesamowite pojedynku bokserskie. Relacja na antenie TVP Sport rozpocznie się o g. 18:30 i potrwa 4,5 godziny.

Trener i organizator, tak bardzo chwalony za swoją pracę Tomasz Potapczyk (UKS Boxing Sokółka) stwierdził, dziękując m.in. Piotrowi Rećko, Wiesławie Burnos i Pawłowi Wnukowskiemu: – Jeśli organizować imprezy w Sokółce to z wielką pompą, i tak teraz będzie. Dziękuję również za zaufanie. To najważniejsza impreza boksu olimpijskiego w Polsce.

Gale Suzuki Boxing Night to wspólny projekt Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland.
Z poważaniem,
Mariusz Serafin