I Powiatowy Konkurs Przyrodniczy Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce

W Liceum Ogólnokształcącym w Sokółce uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu sokólskiego, po raz pierwszy spróbowali swoich sił w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym, zorganizowanym przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych.

– Celem konkursu jest promowanie nauk przyrodniczych wśród uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych powiatu sokólskiego – mówi Anetta Zubrzycka, Dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce.

Dodaje, że konkurs wpisuje się tym samym w kalendarz promocji szkoły. Jego przeprowadzanie jest też szansą na pokazanie bogatej oferty placówki tak, aby uczniów zachęcić do wstąpienia w mury szkoły.

Po zakończonej części pisemnej, uczestnicy czekając na weryfikację i ocenę prac mogli zapoznać się z profilami, które proponuje szkoła. Dodatkową atrakcją było stanowisko, na którym uczennice szkoły prezentowały przeróżne doświadczenia i eksperymenty oraz możliwość postrzelania na strzelnicy.

W konkursie przyrodniczym wzięło udział 23 uczniów szkół podstawowych z Bogusz, Sidry, Kamionki Starej, Szudziałowa, Korycina i Sokółki. Najlepszymi okazali się:
1. miejsce – Emilia Kalinowska
2. miejsce – Jakub Lachowicz
3. miejsce – Michał Sawicki.

Wyróżnienia otrzymali: Martyna Aniśko, Julia Szamreto i Mateusz Mróz.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i słodki upominek, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc – bony do Empiku oraz nagrody rzeczowe. Sponsorami nagród byli: Powiat Sokólski, Bank Spółdzielczy w Sokółce, Biuro-Serwis, PZU i Metal Fach.

Stanisław Marchiel, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS w Sokółce spontanicznie zorganizował na strzelnicy uczestnikom konkursu przyrodniczego również małą rywalizację. Czwórka najlepszych strzelających otrzymała drobne upominki, ufundowane przez Powiat Sokólski.

opr. Sylwia Matuk

fot. Agnieszka Sarosiek