Komunikat końcowy Igrzysk Dzieci SZS  powiatu sokólskiego

Komunikat końcowy Igrzysk Dzieci SZS  powiatu sokólskiego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

Zawody rozegrane zostały w dniu 22 października 2021 roku w Sokółce w godz. od 9.00 do 12.00 na sztucznym boisku OSiR. Organizatorami było Starostwo Powiatowe w Sokółce oraz Powiatowy SZS. Turniej rozegrano na obiektach OSiR w Sokółce, a przygotowaniem boiska zajął się Pan Zdzisław Sidorowicz wraz ze współpracownikami.

W zawodach wystartowały:

dziewczęta: ZS z OI nr 2 w Sokółce, SP z OI w Janowszczyźnie

chłopcy: SP W Dąbrowie Białostockiej, SP w Suchowoli, SP 3 w Sokółce, SP w Szudziałowie.

Swoim patronatem zawody objął Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz Zarząd Powiatu Sokólskiego, który ufundował puchary, statuetki, medale i dyplomy dla uczestników turnieju. W organizacji zawodów pomogła również Pani Anetta Zubrzycka – Dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce.

Sędziami zawodów byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce: Paweł Szczebiot, Arkadiusz Powichrowski, Krystian Fiedorowicz oraz Mateusz Bronicki  pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Stanisława Marchiela. Pomoc organizacyjną zapewniły uczennice klasy mundurowej I d w LO w Sokółce: Julia Szulewska, Ewa Górska oraz Natalia Zubielik.

Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym, czas gry to  2 x 15 min.(u chłopców) oraz 2 x 20 (u dziewcząt).

Wyniki i klasyfikacja końcowa:

dziewczęta: SP z OI Janowczyzna – SP z OI nr 2 Sokółka 3 : 1

1 miejsce: SP z OI Janowszczyzna 3 pkt. – opiekun: Grzegorz Makal

2 miejsce: SP z OI nr 2 Sokółka  0 pkt. – opiekun: Anna Andrzejewska

Najlepsza zawodniczka: Angelika Sikorska – SP z OI Janowszczyzna

Najlepsza bramkarka: Dominika Olszko – SP z OI Janowszczyzna

Najskuteczniejsza zawodniczka: Justyna Czeczko – SP z OI nr 2 Sokółka

Awans do półfinału wojewódzkiego (21.10.2021) uzyskały oba zespoły.

chłopcy:

Najlepszy zawodnik: Łukasz Krzywosz – SP Dąbrowa Białostocka

Najlepszy bramkarz: Szymon Majewski – SP Dąbrowa Białostocka

Najskuteczniejszy zawodnik: Norbert Sawicki – SP Suchowola

Awans do półfinału wojewódzkiego (26.10.2021) uzyskały zespoły: SP Dąbrowa Białostocka oraz SP Suchowola

Puchary, statuetki i dyplomy w imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko wręczył Prezes Powiatowego SZS  Stanisław Marchiel. Oprawą fotograficzną zajęli się pracownicy Starostwa Powiatowego w Sokółce: Juliusz Stelmaszek, Piotr Białomyzy, Marcin Pogorzelski.

Opracował:

mgr  Stanisław Marchiel