„NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”

Ruszyła 9 edycja ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi funkcjonariuszy służb mundurowych oraz innych instytucji i organizacji pod hasłem
„NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”.

Do tej zaszczytnej akcji honorowego oddawania krwi przystąpił także Powiat Sokólski. Koordynatorem lokalnym jest Starosta Sokólski Piotr Rećko.

Akcja, której organizatorem jest Komendant Główny Straży Granicznej, po raz kolejny objęta jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia i Sekretarza Stanu – Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Krew można oddawać od 20 października do 20 grudnia 2020 roku w poszczególnych jednostkach organizacyjnych oraz szkoleniowych służb mundurowych oraz przez inne instytucje, organizacje, a także osoby indywidualne w punktach krwiodawstwa.

Ze względu na czas prowadzenia akcji – przypadające w tym okresie Narodowe Święto Niepodległości, wydarzenie jest ważną i potrzebną formą uczczenia tego święta. Dzięki tej akcji podtrzymujemy tradycję, związaną z gotowością niesienia pomocy, służbą narodowi i gotowością oddania krwi dla Ojczyzny.

W tym roku krew jest wyjątkowo potrzebna. Z powodu epidemii COVID-19 w całym kraju dramatycznie spadła liczba krwiodawców. Sytuacja stanowi bardzo poważne zagrożenie dla pacjentów, którzy wymagają przetoczenia krwi lub jej składników, dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą przyłączenie się do akcji i oddanie krwi lub jej składników okresie do 20 grudnia 2020 roku w punkcie krwiodawstwa w Sokółce przy ul. Sikorskiego 40 w Sokółce lub innym punkcie krwiodawstwa.