Odbiór techniczny drogi powiatowej nr 1266B na terenie Gminy Sokółka

Odbiór techniczny drogi powiatowej nr 1266B na terenie Gminy Sokółka, w powiecie sokólskim na odcinku stał się faktem. Chodzi o drogę o długości 1 km 117, łączącą Klimówkę i Nomiki. Zamawiającym usługę był Powiat Sokólski, w imieniu i na rzecz, którego działa, Powiatowy Zarząd Dróg w Sokółce. Umowę z Wykonawcą robót Firmą STRABAG Sp. z o.o. podpisali Starosta SOKÓLSKI Piotr Rećko oraz Wicestarosta Jerzy Białomyzy. Podwykonawcą tej inwestycji była firma Usługi Drogowe Krzysztof Błahuszewski .
To część dużej inwestycji, polegającej na przebudowie i rozbudowie drogi powiatowej Czuprynowo – Klimówka – Nomiki, zlokalizowanej na terenie gmin: Kuźnica i Sokółka w powiecie sokólskim. Fundusze na tę inwestycję wyłożył Powiat Sokólski i Gmina Kuźnica. Bez wsparcia Gminy Sokółka.
Koszt budowy drogi 628 377,95
50% środków pozyskał Powiat Sokólski z Polskiego Funduszu Dróg Samorządowych.
Dzięki osobistemu zaangażowaniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko oraz współpracy z Marszałek Wiesławą Burnos i Pawłem Wnukowskim Przewodniczącym Komisji Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego środki finansowe na pokrycie wkładu własnego zostały pokryte przez Powiat Sokólski i Urząd Marszałkowski.
Starosta SOKÓLSKI Piotr Rećko wielokrotnie dziękował w imieniu Mieszkańców Nomik i Powiatu Sokólskiego Wiesławie Burnos i Pawłowi Wnukowskiemu za wsparcie finansowe tej inwestycji, bez którego droga by nie była zrealizowana a pieniądze pozyskane z Rządu trzeba by było zwrócić.
Z przykrością musimy odnotować, iż pomimo olbrzymiej potrzeby Mieszkańców (dojazd do Parafii w Klimówce) zrealizowania tej inwestycji odmówiła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i nie była zainteresowana jej realizacją, pomimo, iż droga była drogą gminą, tylko na potrzeby realizacji tej inwestycji została przekazana na rzecz Powiatu.
Ta część inwestycji jest elementem długiego odcinka drogi, realizowanej aktualnie przez Powiat Sokólski, we współpracy z Gminą Kuźnica i Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego biegnącej przez miejscowości Nomiki, Klimowka, Parczowce, Czepiele, Parczowce, Czuprynowo do drogi krajowej nr 19.

Po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości do odbioru ostatecznego Komisja w składzie:

Grzegorz Grygorczuk – inspektor nadzoru
Edyta Zajczyk – koordynator projektu
Michał Rećko – odbierający
Przedstawiciele Wykonawcy i Podwykonawcy:
Mateusz Smyk – kierownik budowy
Krzysztof Błahuszewski – przedstawiciel podwykonawcy