Posiedzenie Zarządu Powiatu Sokólskiego

Podczas ostatniego Posiedzenia Zarządu w dniu 11.03.2021r. Zarząd podjął uchwałę w sprawie zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2021 oraz opracował informacje o wykonaniu budżetu za IV kwartały 2020.

Zarząd pozytywnie rozpatrzył wnioski:

– wniosek Dyrektora ZS w Sokółce o wyrażenie zgody na zatrudnienie pracownika na stanowisko sekretarza szkoły w ramach robót publicznych,

– wniosek Dyrektora SOSW w Sokółce o wyrażenie zgody na zatrudnienie pracownika w ramach robót publicznych na stanowisko pomocy nauczyciela i w ramach efektywności zatrudnienia na okres 1 miesiąca w wymiarze ½ etatu.

Podczas posiedzenia, Zarząd określił liczby i wysokości stypendiów dla uczniów w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski” na II semestr roku szkolnego 2020/2021. Zarząd dokonał również podziału środków na wspieranie rozwoju sportu w 2020r. i wskazanie członków Zarządu do podpisania umów.

Zarząd dokonał podziału środków na wspieranie rozwoju sportu w 2020r. i wskazał członków Zarządu do podpisania umów.

Podczas posiedzenia, Zarząd zawarł umowę z SP ZOZ w Dąbrowie Białostockiej w sprawie przekazania środków na dofinansowanie zakupu defibrylatora oraz przyjął rozliczenie dotacji przekazanej dla Komendy Powiatowej Policji w Sokółce na dodatkowe służby funkcjonariuszom.

Ponadto, Zarząd postanowił współorganizować z Combat Sports Academy Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do w Sokółce.

Zarząd omówił sprawy dofinansowania wydania płyty Zespołu Ad Rem z Dąbrowy Białostockiej pt. „Najważniejsze są nasze marzenia”.

Podczas posiedzenia, Zarząd zawarł umowę z Gminą Korycin o dofinansowanie zadania pn. „Organizowanie publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Sokólskiego’.

Zarząd unieważnił postępowanie na dostawę fabrycznie nowych maszyn rolniczych: pługa 3-skibowego i agregatu uprawowo-siewnego w ramach doposażenia warsztatów szkolnych dla zawodu technik rolnik w Zespole Szkół w Suchowoli oraz omówił sprawę przyjęcia działki nr 3105 położonej w Sokółce z przeznaczeniem na realizację zadań związanych z edukacją publiczną.

KG