To było święto śpiewających seniorów

– Moja wnuczka często dzwoni i mówi ,,Babciu, znowu widziałam Cię w telewizji!” lub innym razem ,,Babciu, byłaś w gazecie”. Z tego mego śpiewania cieszy się cała rodzina, ale przede wszystkim ja – z uśmiechem mówiła Irena Gryszko z chóru ,, Sokólskie Wrzosy”.

Ona i 145 seniorów wzięło wczoraj udział w Przeglądzie Zespołów Artystycznych Seniorów ,,ARS 2022”. Wydarzenie odbyło się w Suchowoli. Muzyką wypełniła się sala sportowa miejscowego zespołu szkół. Atmosfera była wspaniała, publiczność dopisała. – Trzeba cieszyć się z tego, że twórczość artystyczna seniorów istnieje i sprawia radość seniorom oraz publiczności – podkreślał Czesław Sańko, Przewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sokółce.

Organizatorami spotkania byli: Zarząd Rejonowy PZERiI w Sokółce, Powiatowy Dom Kultury w Sokółce, Starostwo Powiatowe w Sokółce oraz Zakład Aktywności Zawodowej w Suchowoli.

Koncert ten nie miał formy konkursowej. Nie było w nim wygranych ani przegranych. Wszystkie występujące grupy otrzymały statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sokółce.🎶🎤 W przeglądzie udział wzięli:- ,,Janowianie” chór z Janowa- Bogumiła Sołoniewicz z Krynek- ,, Bella Voci” chór z Sokółki- ,, Pogodna Jesień” Zespół Wokalny z Krynek- ,, Sokólskie Wrzosy” Chór Powiatowy z Sokółki- ,, Epoka” chór z Korycina- ,, Komedyjka” Zespół Recytatorski z Suchowoli- ,, Dąbrowianki” Dąbrowa Białostocka- ,, Szudziałowianki” z Szudziałowa- Chór z Kuźnicy- ,, Suchowolskie nutki” chór z Suchowoli- ,, Korycińska Grupa Teatralna’ z Korycina.

Opr. Elżbieta Rapiej