Turniej tenisa stołowego o Puchar Starosty Sokólskiego 🏓

🏓 Na hali sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, w niedzielny poranek było gwarno i tłoczno. To za sprawą Turnieju tenisa stołowego o Puchar Starosty Sokólskiego, który właśnie tam się rozgrywał. 🏓

• Sokólski Klub Tenisa Stołowego znany jest z organizacji dobrych zawodów. Dzięki temu mamy zawsze wysoką frekwencję. I co ważne, odwiedzają nas zawodnicy z różnych regionów Polski – z dumą przyznaje Karol Żukowski, wiceprezes oraz zawodnik Sokólskiego Klubu Tenisa Stołowego.

W tych rozgrywkach tenisa stołowego mógł wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Na najlepszych zawodników czekały puchary i dyplomy. Uczestnicy wydarzenia startowali w sześciu kategoriach:

I – uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych z podziałem na chłopców i dziewczęta,
II kategoria – uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych z podziałem na chłopców i dziewczęta,
III kategoria – OPEN kobiet,
IV kategoria – OPEN mężczyzn,
V kategoria – OPEN mężczyzn 61+,
VI kategoria – OPEN DEBLE – wspólna dla wszystkich.

• Celem turnieju jest przede wszystkim promocja tenisa stołowego i Powiatu Sokólskiego w regionie. Ponadto, chcemy umożliwić wszystkim pasjonatom tej gry porównywanie swoich umiejętności w warunkach rywalizacji sportowej i następnie wyłonienie najlepszych zawodników – dodał Żukowski.

Uczestnicy z kategorii I i II brali udział w zawodach bezpłatnie. Rozgrywający w kolejnych kategoriach musieli uiścić symboliczną opłatę.

• Jesteśmy tu co roku i Sokółka za każdym razem wita nas gościnnie. Przyjechały z nami również młodsze dzieci, które stanęły na podium. Nie spodziewaliśmy się, że tak dobrze im pójdzie. Za tydzień bierzemy udział w zawodach wojewódzkich skrzatów i żaków, więc dzisiejszy turniej jest bardzo dobrą rozgrzewką – skomentował Zbigniew Bobryk, trener „Żak” Pisanicy, z województwa warmińsko-mazurskiego.

Organizatorami wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokółce, Sokólski Klub Tenisa Stołowego oraz Starostwo Powiatowe w Sokółce.

Uczestnikom gratulujemy❗️❗️❗️

opr. Sylwia Matuk