Wielkanoc bliskości i serca w Sokółce.

W Klubie Senior+ w Sokółce odbyło się spotkanie wielkanocne członków Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych. Był to czas pełen serdecznych rozmów – w atmosferze, która przypominała bardziej rodzinne spotkanie niż oficjalne wydarzenie.

Wielkanocne spotkanie w Sokółce zgromadziło osoby niewidome i niedowidzące oraz wszystkich, którym bliska jest działalność Koła. Przy wspólnym stole nie brakowało uśmiechów, życzliwości i poczucia wspólnoty. To właśnie takie chwile pokazują, jak wielką wartość ma bycie razem, szczególnie w okresie świąt, które niosą ze sobą nadzieję i odrodzenie.

– Spotykamy się trzy razy do roku: na Wielkanoc, Boże Narodzenie oraz Święto Białej Laski. To dla mnie bardzo ważne, że nie jestem tu sama, że jest z nami również radny sejmiku województwa Rafał Supiński. Nasza grupa się powiększa i to daje ogromną radość. Widzieć ich uśmiech, ich zadowolenie – traktuję to jako swoją pracę i obowiązek, by pochylać się nad każdą grupą społeczną, szczególnie nad tymi, którzy potrzebują wsparcia i obecności – mówiła Wiesława Burnos, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Zbliżające się święta były doskonałą okazją, by na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu i po prostu pobyć razem. Wspólne rozmowy, wspomnienia i dzielenie się doświadczeniami budowały atmosferę prawdziwej bliskości.

– Dla mnie jest oczywiste, że powinniśmy spotykać się z podopiecznymi Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Sokółce. To często osoby niezamożne, żyjące z emerytur rolniczych, dlatego każda okazja, by ich wesprzeć, jest niezwykle cenna. Staramy się wykorzystywać każdą możliwość, by zdobyć środki i choć w niewielkim stopniu pomóc – podkreślała Barbara Sawicka, prezes Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Sokółce.

Nie zabrakło także świątecznego akcentu. Uczestnicy złożyli sobie życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei, rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. Spotkanie stało się również okazją do integracji i umacniania lokalnych więzi.

O tradycjach wielkanocnych regionu opowiadała Edyta Wiśniewska, instruktor Muzeum Ziemi Sokólskiej przybliżając zwyczaje charakterystyczne dla Podlasia. Jej opowieści stały się inspiracją do wspomnień o dawnych świętach w rodzinnych domach uczestników.

Ważnym momentem było także wręczenie rękawic osobom niewidomym – darów zebranych podczas akcji zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 w Sokółce. Jak podkreślała Barbara Sawicka, takie inicjatywy mają ogromne znaczenie wychowawcze.

– Jeżeli w szkole są takie działania, a opiekunowie angażują młodych ludzi, to oni uczą się empatii. W przyszłości nie odwrócą się od drugiego człowieka, nie zignorują osoby starszej czy potrzebującej. To bardzo ważne, bo takich postaw nie da się nauczyć z podręcznika – zaznaczyła.

W imieniu starosty sokólskiego Piotra Rećko głos zabrał Rafał Supiński, który przekazał świąteczne życzenia.

– Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wielkanocne – zdrowia, spokoju, nadziei oraz siły płynącej ze wspólnoty. Te święta przypominają nam, jak ważna jest obecność drugiego człowieka. Państwa wrażliwość, wzajemna troska i otwartość są czymś niezwykle cennym i budującym dla całej naszej społeczności. Niech ten czas przyniesie Państwu wiele dobra i radości – mówił.

Spotkanie w sokólskim Klubie Senior+ po raz kolejny pokazało, że święta to nie tylko tradycja, ale przede wszystkim ludzie, ich obecność, uważność i gotowość do bycia razem.

Sylwia Matuk, fot. Rafał Supiński

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top