Inauguracja roku szkolnego 2024/2025 w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej.

Inaugurację roku szkolnego 2024/2025, w Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Białostockiej, tradycyjnie rozpoczęto od upamiętnienia 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej, największego w historii konfliktu zbrojnego. Minutą ciszy uczczono bohaterów, którzy walczyli o niepodległość Polski oraz pamięć wszystkich ofiar drugiej wojny światowej i powstań w walce o wolność i demokrację.

W wydarzeniu udział wziął Jerzy Białomyzy, Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego, który odczytał list od Starosty Sokólskiego. Piotr Rećko napisał w nim: „Rozpoczęcie roku szkolnego to czas refleksji, nowych wyzwań oraz wyznaczania sobie ambitnych celów. Niektórzy z Was rozpoczynają dziś naukę w nowej szkole, dla innych jest to kontynuacja wybranej wcześniej drogi. Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteście, pamiętajcie, że każdy dzień w szkole to szansa na rozwijanie talentów, zdobywanie nowych umiejętności oraz budowanie wzajemnych relacji. Chciałbym podkreślić, jak ważną rolę pełnicie w naszej społeczności. Wasza pasja, pracowitość i otwartość na nowe doświadczenia kształtują przyszłość naszego regionu”.

Jerzy Białomyzy ze swojej strony życzył wszystkim uczniom pasma sukcesów na miarę ich możliwości, a nauczycielom spokojnej pracy, przynoszącej satysfakcję.

– Rodzicom życzę, aby każdy dzień przynosił zadowolenie z postępów waszych dzieci – dodał.

Jarosław Budnik, Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej, zwracając się do uczniów klas pierwszych, podziękował im za wybór tej szkoły.

– Do naszej szkoły dołączyło w tym roku 72 nowych uczniów. To bardzo dobry wynik. Jest nam niezmiernie miło, że placówka cieszy się zainteresowaniem, a wielu uczniów widzi w niej możliwość realizacji własnych planów i rozwoju – mówił dyrektor.

Dodał, że szkoła realizuje szereg projektów edukacyjnych i stara się pracować nad tym, co najważniejsze, czyli wynikami egzaminów maturalnych i zawodowych. W tym roku planują wyjazd co najmniej 80 osób w ramach projektu edukacyjnego Erasmus+ na Cypr, Maltę, do Macedonii, Grecji i Włoch. Dzięki współpracy z Powiatem Sokólskim realizują również projekt Interreg, w ramach którego uczniowie będą mogli wyjechać na obozy wspólnie z rówieśnikami z Litwy. Ma to pozytywnie wpłynąć na poprawę komunikacji językowej oraz umożliwić budowanie relacji między młodzieżą.

Sylwia Matuk, fot. Damian Szarkowski