Powiat Sokólski przekaże wsparcie dla samorządów dotkniętych powodzią.

Na dzisiejszej sesji, starosta Piotr Rećko poinformował, że samorząd powiatu sokólskiego przekaże 50 000 złotych na rzecz powiatu objętego powodzią w południowej Polsce.

Zarząd Powiatu Sokólskiego przy wsparciu radnych powiatowych, którzy poparli ten wniosek na komisjach przekaże 50 000 złotych w formie dotacji na rzecz wybranego samorządu, na poprawę infrastruktury zniszczonej podczas powodzi. Pieniądze zostaną przekazane podczas najbliższej sesji  26 września – poinformował Piotr Rećko.

Dziś z siedziby Starostwa Powiatowego w Sokółce wyjechał pierwszy transport darów na tereny objęte powodzią.

Bardzo szybko przystąpiliśmy do zbiórki darów dla powodzian i już dziś pełen bus produktów jest w drodze do potrzebujących– poinformowała Lila Micun, prezes Powiatowego Oddziału PCK w Sokółce.

Dodała, że do akcji zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż włączyły się gminy i szkoły powiatu sokólskiego, a Powiat Sokólski pomógł w transporcie darów do Białegostoku, skąd trafią na tereny objęte powodzią.

Przypomniała, że obecnie na terenach zalanych przez wodę pracują wolontariusze PCK z województwa podlaskiego i podziękowała staroście sokólskiemu i całemu zarządowi za wsparcie we wszystkich organizowanych przez Powiatowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża akcjach.

Do akcji Polskiego Czerwonego Krzyża włączyli się również radni obecni na VIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Sokólskiego, którzy zebrali na ten cel kwotę 1 400 złotych.

Zbiórka darów trwa nadal. Rzeczy można zostawiać w holu Starostwa Powiatowego w Sokółce ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 8 w specjalnie oznakowanym miejscu Polski Czerwony Krzyż (PCK).

Krzysztof Promiński

fot. Damian Szarkowski