Posiedzenie Zarządu Powiatu Sokólskiego

Podczas ostatniego Posiedzenia Zarządu Powiatu Sokólskiego w dniu 27 stycznia 2021r. Zarząd podjął uchwały w sprawie:

1. Zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2021;
  2. Przekazania wyposażenia i innych nakładów poniesionych na rzecz ZSR im. mjra Henryka Dobrzańkiego – Hubala w Sokółce;
  3. Przekazania wyposażenia i innych nakładów poniesionych na rzecz ZSZ im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce.

Zarząd zatwierdził rozliczenia dotacji przekazanych w 2020r. dla:

1. Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego im. św. Jana Bosko w Różanymstoku, Branżowej Szkoły Specjalnej I Stopnia w Różanymstoku i Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 1 w Różanymstoku z przeznaczeniem na opłacenie składek na ubezpieczenie zdrowotne uczniów.
  2. WTZ w Sokółce i Dąbrowie Białostockiej;

Zarząd przyjął rozliczenie przeznaczonej na realizację zadań z zakresu administracji rządowej, wynikających z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.

W czasie posiedzenia pozytywnie rozpatrzono wnioski o zwolnienie z opłat za korzystanie z:

hali sportowej, siłowni i sali lustrzanej przy ul. Mickiewicza 11 w Sokółce przez UKS „Gladiator Sokółka”;

hali sportowej, sali specjalistycznej do boksu oraz siłowni przy ul. Mickiewicza 11 w Sokółce przez UKS „Boxing Sokółka”.

Zarząd przyjął sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Sokólski oraz sprawozdanie finansowego i rzeczowego Burmistrza Dąbrowy Białostockiej z realizacji zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Zarząd pozytywnie rozpatrzył wniosek Automobil Klub Podlaski z Białegostoku o dofinansowanie organizacji zawodów samochodowych na terenie powiatu sokólskiego „3 Rajd Sokólski”.

Zarząd zawarł umowę z Mariuszem Woronowiczem, prowadzącym działalność gospodarcza pod firmą Kaweta Mariusz Woronowicz, ul. Jana Pawła II 1, 16-100 Sokółka na demontaż pojazdów usuniętych z drogi na podstawie art. 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. – Prawo o ruchu drogowym.

W trakcie posiedzenia zawarto aneks do umowy zawartej z Gminą Kuźnica o dofinansowanie zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1266B Czuprynowo – Klimówka na terenie Gminy Kuźnica w Powiecie Sokólskim”

Zarząd przyjął informacje z otwarcia ofert w przetargu nieograniczonego na wykonanie robot budowalnych polegających na budowie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce – Projekt pod nazwą „Modernizacja infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce finansowany między innymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Podlaskiego na lata 2014-2020 osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla sług użyteczności publicznej Działanie 8.6 Inwestycje na rzecz rozwoju lokalnego. Priorytet inwestycyjny 9.4 Inwestycje dokonywane w kontekście strategii na rzecz rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

PB