Dożynki Gminne Gminy Janów w Kwasówce

Dożynki Gminne Gminy Janów, które w tym roku celebrowano w miejscowości Kwasówka, rozpoczęły się Dziękczynną Mszą Świętą w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika i św. Faustyny Kowalskiej w Łubiance. Podczas nabożeństwa Ksiądz Administrator Andrzej Sadowski tradycyjnie poświęcił wieńce dożynkowe. Starosta Sokólski Piotr Rećko wraz z Członkiem Zarządu Bożeną Jolantą Jelska-Jaroś przekazali dary ołtarza od Powiatu Sokólskiego.
We mszy św. uczestniczyła min. Marszałek Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos, Gospodarz Gminy Janów Jerzy Pogorzelski, Starostowie Dożynek, Wiceprezes Podlaskiej Izby Rolniczej Marek Siniło, Koło Gospodyń Wiejskich w Kwasówce “Warkocze i Falbanki”, lokalni samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, członkowie Chóru Janowianie oraz licznie zebrani mieszkańcy gminy Janów. Nabożeństwo uświetnił udział Powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Zespole Szkół w Suchowoli.
P.A.Z.