Moc atrakcji na Dożynkach Gminnych w Kwasówce

Po oficjalnym otwarciu Dożynek Gminnych w Kwasówce, na scenę wkroczyli pierwsi artyści – uczniowie Szkoły Podstawowej w Białousach. Następnie koncert dała Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Zespole Szkół w Suchowoli, podczas którego uczestnicy święta podziwiali występ zawsze uśmiechniętych, pięknych, zwinnych mażoretek. Chwile i nostalgii zapewnił Chór Janowianie działający przy GOKSiT w Janowie. Na scenie zaprezentowali się również soliści: Karolina Siedlecka, Łukasz Jelski z akordeonem oraz Emilia Święcicka. Publiczność rozbawił długi występ Kabaretu WIDELEC, po czym przed zmrokiem, za sprawa DJ Krzysztofa Haponia z głośników popłynęły gorące, taneczne rytmy, które podgrzał jeszcze bardziej wyczekiwany zespół PROXY.
Występy artystyczne przeplatane były konkursami dla dorosłych i dzieci rozgrywającymi się na murawie pod sceną: przeciąganie liny, wyścigi w przetaczaniu bel słomy, rzucanie ziemniakami do celu, slalom z koszami ziemniaków…. Konkursy wywołały wiele emocji i radości.
Na scenie dziewczyny z Koła Gospodyń Wiejskich w Kwasówce “Warkocze i Falbanki” wręczyły podziękowania Staroście Skalskiemu Piotrowi Rećko i Bożenie Jelskiej-Jaroś oraz Wójtowi Jerzemu Pogorzelskiemu oraz Jerzemu Wilczewskiemu właścicielowi gospodarstwa ogrodniczego w Białousach – za wsparcie i pomoc przy organizacji Dożynek Gminnych Gminy Janów w Kwasówce. Obdarowana kwiatami przez koleżanki z Koła została pani Justyna Solnik, która najbardziej zabiegała o to, żeby tegoroczne dożynki odbyły się właśnie w Kwasówce.
Na deskach sceny rozstrzygnięto konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy i najsmaczniejszą potrawę regionalną.
OSP z Janowa zaprezentowała pokaz ratownictwa. Ponadto do dyspozycji uczestników było wiele stoisk, atrakcji dla dzieci w postaci gier, zabaw na dmuchańcach, zagrody z alpakami, sztucznej krowy, którą można było wydoić i byka, na którym można było pofikać… a, zapomniałabym o szalonych przejażdżkach quadami. Atrakcji było mnóstwo, uczestników jeszcze więcej, bawiono się do późnych godzin wieczornych.
Organizatorami Dożynek Gminnych Gminy Janów w Kwasówce byli:
Koła Gospodyń Wiejskich w Kwasówce “Warkocze i Falbanki”, Gmina Janów, Powiat Sokólski.
Sponsorzy:
Gospodarstwo Ogrodnicze Jerzy Wilczewski
Adam Hościłowicz
Grupa Agrocentrum
Anna i Tomasz Wilczewscy
Koło łowieckie Brzask
Majster-Bud
Krówka markety rolno-budowlane
Strefa Imprez
Monitor-Bis w Sokółce
Browar Waszczukowe
Sieńko ubezpieczenia Janów
Sklep mobilny Beata Gudewicz
Sklep spożywczy w Łubiance
Paweł Sadowski
“Oraz liczni wolontariusze i sympatycy, bez których organizacja dożynek nie byłaby możliwa, na czele z naszymi niezastąpionymi OSP w Janowie” – jak czytamy na profilu KGW z Kwasówki.
P.A.Z.