Otwierają przed uczniami nowe horyzonty wiedzy

– Dobry nauczyciel ukierunkuje ucznia na właściwe działania, rozwinie jego zdolności i zainteresowania. W imieniu swoim i uczniów mam zaszczyt podziękować nauczycielom za zaangażowanie w pracę, życzliwość i serdeczność. Za to, że jesteście twórczy, kreatywni i pełni ciekawych inicjatyw. Dziękuje również za to, że w każdej dobrej i złej chwili mogę liczyć na waszą pomoc, wsparcie i życzliwość. Dziękuję pracownikom obsługi i administracji za pomoc w procesie wychowania uczniów, za dbałość i czystość instytucji – mówił Lech Czarnowicz, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w tej placówce rozpoczęły się od występu artystycznego w wykonaniu uczniów.

Uczestnicząca w obchodach Magdalena Świrydowicz, inspektor Referatu Oświaty Starostwa Powiatowego w Sokółce, odczytała list od Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego, w którym podkreślił, że dzień Edukacji Narodowej to ważne święto wszystkich pracowników oświaty, nie tylko nauczycieli. To uroczystość, która przypomina o tym jak wielką wartość stanowi wiedza i umiejętność jej przekazywania. Jednocześnie przekazał w nim słowa uznania za zaangażowanie, wytrwałość oraz profesjonalizm z jakim wszyscy wykonują zawód nauczyciela.

Zgodnie z tradycją, nauczycielom wręczone zostały nagrody dyrektora szkoły i nagrody Starosty Sokólskiego, za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Wśród wyróżnionych znalazły się Aneta Tymińska i Izabela Garkowska. Nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji wręczono kwiaty w imieniu Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego.

Sylwia Matuk

Fot. Mateusz Zalewski