Chcą i potrafią kształtować młode pokolenie

Społeczność Zespołu Szkół im. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej zebrała się dziś na uroczystym apelu z okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej. Były życzenia, podziękowania i kwiaty, a wyróżnieni nauczyciele odebrali nagrody. Niespodzianką był występ artystyczny przygotowany przez pierwszoklasistów.

– Jeżeli będziemy trzymać się razem, pracować wspólnie, to damy sobie radę ze wszystkimi trudnościami. Dziękuję nauczycielom za pracę na rzecz szkoły w Dąbrowie Białostockiej i na rzecz oświaty w Powiecie Sokólskim – powiedział obecny na uroczystości Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Sokólski, który podkreślił, że sam pracował w szkole 35 lat w charakterze nauczyciela i dyrektora.

Zapewnił, że Powiat Sokólski dokłada starań, by wszystkie podlegające mu jednostki oświatowe rozwijały się najlepiej, jak można.

W dąbrowskiej szkole średniej jest zatrudnionych 37 nauczycieli i 14 pracowników obsługi. Uczy się tam 361 uczniów, w tym 305 w liceum i 56 w branżowej szkole I stopnia.

Jarosław Budnik, dyrektor szkoły, powiedział, że rola pedagogów, którzy swoją postawą chcą i potrafią kształtować młode pokolenie, jest ogromna, a praca nauczyciela to w rzeczywistości powołanie. Zaakcentował też wzorową postawę dydaktyków, którzy czują się odpowiedzialni za uczniów i są z nimi zżyci emocjonalnie.

Dzisiejsza uroczystość była idealną okazją, by wyróżnić przed społecznością szkolną tych, których efekty pracy są szczególnie widoczne. Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Sokólski, wręczył Nagrodę Starosty paniom Dorocie Budzińskiej i Małgorzacie Lewko.

Jarosław Budnik wręczył natomiast Nagrodę Dyrektora. Wyróżnieni przez niego pracownicy to: Mirosław Tokajuk, Tomasz Leszkowicz, Piotr Nakoneczny, Edyta Ołdziejewska-Budnik, Katarzyna Sidorowicz, Jan Bieluk, Marta Tolko-Kuziuta, Elżbieta Kondracka, Joanna Renata Pigiel, Marta Ciesnowska, Krzysztof Malinowski, Wiesław Hukałowicz, Janusz Bielawski, Tomasz Rogoziński, Agnieszka Dzienisik.

Jerzy Białomyzy odczytał list Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego, skierowany do wszystkich pracowników szkoły. Starosta podkreślił w nim zaangażowanie, wytrwałość i profesjonalizm nauczycieli, a także podziękował za ich dotychczasową pracę, oddanie i rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków. Docenił też rolę pracowników administracji i obsługi, zapewniających uczniom dobre warunki do nauki.

Ostatnim punktem uroczystości był występ artystyczny przygotowany przez klasę Ic pod opieką pań Krystyny Kopańko, Urszuli Lipskiej i ks. Mateusza Trochima.

KB

fot. Mateusz Zajczyk