🥁🎧🎷🎻Każdy, kto choć raz poczuł ten różanostocki klimat, chce wracać tam co roku 🫶🔥🤸🤹‍♀️



Trwa tak zwana „karawana bez granic”. Wczoraj w Różanymstoku zaczęła się XIV edycja jednego z największych wydarzeń kulturalnych, skierowanych do młodzieży północno-wschodniej części kraju. Kolejny raz różanostocka scena Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku wypełniła się po brzegi artystami Karawany bez Granic i kultowymi zespołami

– Inicjatywa festiwalu Młodzieży bez Granic powstała kilkanaście lat temu. Jej celem jest przede wszystkim prezentacja szeroko rozumianej kultury całego świata. Kultury związanej ze sztuką, muzyką czy różnego rodzaju wydarzeniami artystycznymi – mówił ks. Daniel Kwietniewski, Dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Różanymstoku.

Różanostocki festiwal jest imprezą międzynarodową. Gromadzi inspirujących, kreatywnych artystów i ludzi wielu profesji. Jego główną ideą jest edukacja i spotkania młodzieży podczas warsztatów, pokazów i koncertów gwiazd, pochodzących z różnych kultur i krajów. W ten sposób uczestnicy uczą się tolerancji i szacunku do innych tradycji i religii. Nabywają ciekawości świata.

Karawana adresowana jest przede wszystkim do wychowanków Ośrodka Wychowawczego i Ośrodka Socjoterapii w Różanymstoku. Ma im pokazać jak wiele jest różnych kultur i jak wiele możliwości spotkań z drugim człowiekiem. Oprócz stu wychowanków obu ośrodków w festiwalu uczestniczy około 200 osób, związanych z placówkami salezjańskimi. Znalazła się wśród nich młodzież z Łodzi, Warszawy, Legionowa, Mińska Mazowieckiego czy Dąbrowy Białostockiej.

Program festiwalu wypełniony jest po brzegi fantastycznymi zajęciami, odpowiadającymi różnym zainteresowaniom i pasjom. Uczestnicy festiwalu mają do wyboru szeroką ofertę profesjonalnych warsztatów z: akrobatyki, muzyki, teatru, plastyki, sztuki cyrkowej, beatboxu, capoeiry, freestylu, żonglerki czy breakdance.

– Mam nadzieję, że wszystko co się tu dzieje przyczyni się do tego, że będziemy wobec siebie bardziej tolerancyjni, bardziej kulturalni. Że będziemy patrzyli na siebie z wielką życzliwością, szczególnie w dzisiejszych czasach, które pokazują, jak wielką krzywdę może wyrządzić jeden człowiek drugiemu – zakończył ks. Kwietniewski.

Zwieńczeniem każdego dnia warsztatów jest pokaz nabytych umiejętności poszczególnych grup treningowych i koncert młodych artystów. W tym roku na scenie zaprezentują się dwa polskie zespoły: BUM BUM ORKeSTAR oraz ODPOCZNO.

– Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy – zapewniają organizatorzy.

Festiwal bez Granic jest bez wątpienia wyjątkowym wydarzeniem. Jeszcze dziś można poczuć tę magię, w ostatni dzień festiwalu. Co więcej, można na chwilę stać się częścią Karawany. Warto wykorzystać taką szansę.

Sylwia Matuk
fot. Jarosław Stasiulewicz

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top