Czas dwumiesięcznego odpoczynku niestety dobiegł końca

355 uczniów wypełni w roku szkolnym 2023/2024 mury Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce

– Celem szkoły nie jest produkcja geniuszy. Jest nim budowa zdrowego społeczeństwa. Społeczeństwa, w którym każdy znajdzie swoje miejsce – zwrócił się do uczniów Dariusz Żołądkowski, Dyrektor ZSR w Sokółce podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w tejże placówce.

Sokólski rolnik prowadzi kształcenie w pięciu zawodach. Są to: technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik rolnik, technik architektury krajobrazu i technik żywienia i usług gastronomicznych. Placówka prowadzi również kwalifikacyjne kursy zawodowe przeznaczone dla osób pełnoletnich, które chciałyby uzyskać dyplom technika rolnika.

– Przyjęliśmy 81 uczniów klas pierwszych i z tego miejsca serdecznie was witam. Dołożymy wszelkich starań, abyście w tej szkole czuli się dobrze. Możecie liczyć na pomoc nauczycieli, wychowawców oraz uczniów klas starszych – kontynuował dyrektor.

Podkreślił, że liczą na to, że z każdym kolejnym dniem nowi uczniowie będą zadowoleni z dokonanego wyboru i swoim postępowaniem będą dobrze świadczyć o szkole.

W uroczystości uczestniczył również Tomasz Tolko, Dyrektor Wydziału Organizacyjnego w Starostwie Powiatowym w Sokółce, reprezentujący Piotra Rećko, Starostę Sokólskiego. Odczytał w jego imieniu list skierowany do uczniów, nauczycieli, pedagogów i rodziców. Starosta pisał w nim, że dzisiejszy dzień to dobry czas na refleksje oraz wyznaczanie celów, które uczniowie będą realizować przez najbliższe 10 miesięcy. Życzył wszystkim, aby znaleźli w sobie siłę oraz motywację do realizacji wszystkich zamierzonych planów, a wiedza nabyta w szkole przyczyniła się do sukcesów w dorosłym życiu.

Dariusz Żołądkowski zwrócił się również do uczniów klas piątych mówiąc, że przed nimi bardzo ważny rok i egzamin dojrzałości.

– Serdecznie apeluję z tego miejsca o ciężką pracę, po to chociażby aby wyniki egzaminów, które będziecie zdawać były satysfakcjonujące przede wszystkim dla was i otwierały wam możliwości dalszej kariery albo naukowej albo zawodowej – mówił.

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego Andrzej Szumiło, Wicedyrektor przeprowadził ślubowanie klas pierwszych. Po odprowadzeniu pocztu ze sztandarem szkoły uczniowie klas pierwszych rozeszli się z wychowawcami do klas.

Sylwia Matuk

Fot. Piotr Białomyzy