NIE MASZ CZASU NA ZAŁATWIENIE SPRAW W SWOIM WOJSKOWYM CENTRUM REKRUTACJI W TYGODNIU?NIC STRACONEGO!!!

W związku z dużym zainteresowaniem ochotniczymi formami pełnienia służby wojskowej, WCR w Białymstoku będzie otwarte w najbliższą sobotę tj. 04.06 w godzinach 08.00-14.00 oraz każdą pierwszą sobotę miesiąca.

W WCR uzyskacie informacje związane z ochotniczymi formami pełnienia służby wojskowej, złożeniem wniosku do służby wojskowej oraz załatwieniem innych spraw będących w ich kompetencji.

Kandydat starający się o przyjęcie do służby musi do wniosku dołączyć:

– kopię dokumentu tożsamości,

– kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie,

– kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Jakie korzyści niesie za sobą dobrowolna zasadnicza służba wojskowa?

Otóż, będzie to:

📍odbycie dwóch etapów służby – 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej (w tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany),

📍wynagrodzenie w okresie szkolenia w wysokości pensji żołnierza zawodowego – 4560 zł,

📍prawo do urlopu wypoczynkowego,

📍możliwość wstąpienia do rezerwy aktywnej lub Wojsk Obrony Terytorialnej (po ukończeniu 28-dniowego szkolenia),

📍prawo ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej i pierwszeństwo w naborze (po 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym,

📍pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej (po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska,

📍zapewnienie na czas służby zakwaterowania, wyżywienia, munduru, ekwipunku oraz ubezpieczenia,

📍czas szkolenia wliczać się będzie do okresu odbywania służby wojskowej lub do okresu zatrudnienia,

📍możliwość przerwania służby w dowolnym momencie.

Więcej informacji i wzór wniosku dostępny jest na stronie głównej CWCR (wojsko-polskie.pl).

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej!!!

opr. Sylwia Matuk

fot. WCR Białystok