Stworzyli własne pomysły na biznes

– Spotkaliśmy się po to, żeby podsumować wyniki waszych intelektualnych dokonań. Cieszę się bardzo, że jesteście z nami, co świadczy, że rozwój przedsiębiorczości na naszych terenach jest wam bardzo bliski – zwrócił się do laureatów konkursu „Twój pomysł na biznes” Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Sokólski.

Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” w Suwałkach już po raz trzeci zorganizowała konkurs „Twój pomysł na biznes”, a jego wyniki zostały dziś ogłoszone w Starostwie Powiatowym w Sokółce. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia było Województwo Podlaskie.

– Organizujemy ten konkurs z myślą o was i o waszej przyszłości. Zależało nam na tym żeby wypromować przedsiębiorczość wśród młodzieży szkół średnich. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie szczegółowego projektu biznesowego swojej firmy. Dziękujemy wszystkim za duże zainteresowanie, zaangażowanie i serce włożone w projekty – powiedział Łukasz Owsiejko, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. w Suwałkach.

Uczestnicy mogli zgłosić tylko jeden projekt biznesowy. Musiał on spełniać przesłankę oryginalności i indywidualności działań twórczych oraz nie naruszać praw autorskich, praw własności przemysłowej lub dóbr osobistych osób trzecich.

W konkursie wzięły udział trzy szkoły z powiatu sokólskiego: Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej, Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce. Wpłynęło ponad dwadzieścia biznesplanów, przez co organizatorzy mieli bardzo trudne zadanie przy wytypowaniu laureatów.

– Początkowo miały zostać nagrodzone tylko cztery biznesplany z powiatu sokólskiego, ale widząc tak ogromne zainteresowanie konkursem postanowiliśmy wyróżnić po czterech uczniów z poszczególnych placówek – dodał Łukasz Owsiejko.

Laureatami zostały następujące osoby:

Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej:

I miejsce – Stanisław Stroczkowski

II miejsce – Gabriela Budnik

III miejsce – Kornelia Mandziej

IV miejsce – Malwina Anna Jęcka

Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce:

I miejsce – Wiktoria Paszko

II miejsce – Barbara Korycka

III miejsce – Piotr Tumiel

IV miejsce – Aleksandra Kosińska

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce:

I miejsce – Agnieszka Muciuś

II miejsce – Natalia Wiśniewska

III miejsce – Zofia Puzanowska

IV miejsce – Mateusz Gilewski

– Chciałabym bardzo pogratulować młodzieży ich pomysłów. Bardzo nas zaskoczyła wnikliwość analizy finansowej. Jeżeli po skończeniu szkoły nadal będziecie chcieli tworzyć swój biznes i będziecie potrzebowali wsparcia finansowego, czy dotacji to zapraszamy do Aresu – zaznaczyła Anna Kowalewska, dyrektor Agencji Rozwoju Regionalnego „ARES”.

Jerzy Białomyzy wręczając młodzieży nagrody pogratulował im perspektywicznego myślenia, które wkrótce może zaowocować powstaniem prężnych przedsiębiorstw i nawiązywaniem współpracy z Powiatem Sokólskim.

– Gratuluję dyrektorom szkół tak ogromnych sukcesów, tak pomysłowych uczniów.  Łukaszowi Owsiejce pomysłu zorganizowania konkursu, który może być lepszym startem w dorosłość zgromadzonej tu młodzieży – mówił Paweł Wnukowski, radny sejmiku województwa.

Sylwia Matuk

Fot. Mateusz Zalewski