To było święto wszystkich mieszkańców naszego powiatu

Emocje opadły, scena i telebimy zniknęły z sokólskiego centrum, przyszedł czas na podsumowanie Powiatowego Pikniku Rodzinnego, który odbył się 1 września w Sokółce. Było słonecznie, głośno i wesoło 🎈

– Dziękuję wszystkim przybyłym oraz osobom zaangażowanym w organizację. Bawcie się dobrze – mówił Piotr Rećko, Starosta Sokólski na otwarciu Powiatowego Pikniku Rodzinnego, który już tradycyjnie odbył się w pierwsze wrześniowe popołudnie w Sokółce.

Do tych życzeń dołączył Dariusz Piontkowski, Wiceminister edukacji, Mariusz Gromko Senator RP, Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Paweł Wnukowski, radny sejmiku Województwa Podlaskiego.

Jako że impreza w tym roku przypadła w rocznicę agresji Niemiec na Polskę, rozpoczęto ją odśpiewaniem hymnu. Później, w koncercie pieśni patriotycznych, wystąpił Jemioła- Powiatowy Zespół Regionalny.

– To cudowne, że w taki dzień możemy cieszyć się wolnością- podkreślała Bogusława Szczerbińska, Wicewojewoda Podlaska.

Powiatowy Piknik Rodzinny to największa impreza plenerowa Starostwa Powiatowego w Sokółce i PEDEK-u, to święto wszystkich mieszkańców Powiatu Sokólskiego. Tego dnia czekało na nich mnóstwo dobrego jedzenia, o które zadbał Powiatowy Zakład Aktywności z Suchowoli a także szkolne stołówki SOSW i Zespołu Szkół W Dąbrowie Białostockiej. Można było skorzystać z ofert licznie przybyłych rękodzielników i stoisk promocyjnych jednostek podległych a także służb mundurowych. Pokaz swoich umiejętności dali pięściarze z UKS Boxing Sokółka. Powiateka wystawiła stoisko z książkami do wymiany, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, podobnie jak filcowe cuda, będące efektem warsztatów w PEDEK.

Najbardziej oblegane przez najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie, które na pikniku pojawiły się dzięki ARESowi, Agencji Rozwoju Regionalnego w Suwałkach. W trakcie wydarzenia obecny był prezes organizacji, Łukasz Owsiejko. Wręczał nagrodę specjalną małej artystce, która wykonała pracę plastyczną na konkurs pod hasłem „Powiat Sokólski perłą turystyczną regionu”. Pola Kaczyńska, 6-latka, namalowała przepiękny sokólski krajobraz. Nagrody pozostałym laureatom zapewniła Wiesława Burnos, Piotr Rećko wraz z Zarządem Powiatu a także Mariusz Gromko.

– Cieszę się bardzo, że mogliśmy pomóc w realizacji tego wydarzenia- mówił Łukasz Owsiejko.

Nie tylko ARES wsparł nasz piknik. Partnerem Strategicznym było Województwo Podlaskie. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego bawiły się nie tylko dzieci, ale też starsi mieszkańcy powiatu. Koncerty Studio Poezja, Retro Band, Exit, Zespołu Golden Hit i Fanatica przyciągnęły mnóstwo gości.

Maluchy tłumnie gromadziły się też przy stoisku tkaniny dwuosnowowej, gdzie robiły wełniane bransoletki i przy namiocie Powiatu Sokólskiego, na którym nasze „animatorki” z Wydziału Promocji malowały im buźki, zamieniały balony w miecze, kwiatki i pieski oraz zaplatały dziewczynkom kolorowe warkoczyki. Zainteresowanie było tak duże, że ostatnie dzieci obsługiwaliśmy już przy sztucznym świetle. A potem razem z rodzicami tańczyły pod sceną.

Obok festynu było też Letnie Kino Plenerowe, w którym wyświetlono dwa filmy dla najmłodszych.

Wśród gości pojawili się Radni Powiatowi a także dyrektorzy jednostek podległych Powiatowi.

Cieszymy się, że nasze pikniki z roku na rok cieszą się zainteresowanie, dziękujemy wszystkim za przybycie, miłą atmosferę i zapraszamy pod Starostwo za rok 😉

Dziękujemy rownież tym, którzy wsparli technicznie nasz event, w tym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce oraz Policja Sokółka, której funkcjonariusze czuwali nad bezpiecznym przebiegiem wydarzenia, a także Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokółce za zabezpieczenie medyczne i pani Iwonie Gudalewskiej, Dyrektor Sądu Rejonowego w Sokółce.

Partnerem Strategicznym było Województwo Podlaskie (https://www.facebook.com/wojpodlaskie).

Współorganizatorzy: PEDEK Sokółka

Agencja Rozwoju Regionalnego “ARES” S.A. w Suwałkach