Dzień nauczyciela w sokólskim ogólniaku.

Społeczność Zespołu Szkół w Sokółce zebrała się dziś na uroczystym apelu z okazji przypadającego 14 października – Dnia Edukacji Narodowej. Były życzenia, podziękowania i kwiaty, a wyróżnieni nauczyciele odebrali nagrody.

– Nauczyciel to przewodnik i mentor, który prowadzi młodego człowieka przez okres nauki w szkole. Ich wysiłek doceniamy dopiero po latach – powiedział obecny na uroczystości Piotr Rećko, starosta sokólski.

Dodał, że okres nauki to kluczowy czas wyborów życiowych, dlatego warto pogłębiać wiedzę i słuchać nauczycieli, “którzy dokładają wszelkich starań byście wy drodzy uczniowie mogli potem realizować swoje marzenia”.

Dziękując nauczycielom i pracownikom oświaty zapewnił, że Powiat Sokólski robi wszystko, by podlegające mu jednostki oświatowe rozwijały się jak najlepiej.

Anetta Zubrzycka, dyrektor szkoły, mówiła, że dzisiejsze liceum to placówka na miarę XXI wieku. Wielka w tym zasługa pedagogów, którzy swoją postawą chcą i potrafią kształtować młode pokolenie oraz organu prowadzącego jakim jest Powiat Sokólski.

– Nasza szkoła rozwija się i działa tak sprawnie dzięki państwa wsparciu i zaangażowaniu. Dziękuję za prowadzone inwestycje, które tak bardzo sprzyjają rozwojowi naszego liceum – zwróciła się do nauczycieli i Starosty Sokólskiego dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce.

Po oficjalnych przemówieniach uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Dzisiejsza uroczystość była idealną okazją, by wyróżnić przed społecznością szkolną tych, których efekty pracy są szczególnie widoczne. Nagrody Starosty Sokólskiego otrzymali: Małgorzata Anna Kułakowska i Stanisław Marchiel, a Anetta Zubrzycka wręczyła nagrody dyrektora.

Dyrektor poinformowała też zgromadzonych na uroczystości, że Ewa Firs, zastępca dyrektora placówki została odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej, a uroczyste wręczenie odznaczenia nastąpi 15 października w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Uroczystość zakończył  występ artystyczny przygotowany przez młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce.

W wydarzeniu udział wzięli Piotr Rećko, starosta sokólski, Daniel Supronik, Dyrektor Wydziału Finansowego, a zarazem przewodniczący Rady Rodziców, a także emerytowani nauczyciele placówki i pracownicy administracyjni.

Krzysztof Promiński/ fot. Jarosław Stasiulewicz