馃尶 Wspieranie OSP to nasz obowi膮zek, honor i zaszczyt 馃尶

Ochotnicza Stra偶 Po偶arna z Janowa po raz kolejny otrzyma艂a sprz臋t od w艂adz Powiatu Sok贸lskiego

– Wspieramy stra偶ak贸w na r贸偶nych p艂aszczyznach, a 艣rodki kt贸re przekazujemy na dzia艂ania po偶arnictwa s膮 naprawd臋 historyczne. Druhowie ochotnicy niejednokrotnie poziomem wyszkolenia, do艣wiadczenia i wiedz膮 a na pewno mobilno艣ci膮 i szybko艣ci膮 dojazdu pokazali, 偶e nie s膮 gorsi ni偶 zawodowi stra偶acy. Mo偶na na nich zawsze liczy膰. Z ramienia Zarz膮du dzi臋kuj臋 wam za to co robicie 鈥 m贸wi艂 przy podpisywaniu umowy u偶yczenia pompy Piotr Re膰ko, Starosta Sok贸lski.

Zarz膮d Powiatu Sok贸lskiego przekaza艂 dzi艣 w u偶ytkowanie janowskim ochotnikom now膮 pomp臋 zanurzeniow膮. To kolejna taka pomoc, bo w 2022 r. do tej jednostki trafi艂a motopompa p艂ywaj膮ca MAMUT, kt贸r膮 sobie bardzo chwal膮.

– Takiego sprz臋tu w艂a艣nie nam brakowa艂o i Starosta Sok贸lski zn贸w pochyli艂 si臋 w nasz膮 stron臋. Pompa b臋dzie s艂u偶y膰 dzia艂aniom OSP Jan贸w mi臋dzy innymi do wypompowywania wody z piwnic czy te偶 ze studni 鈥 wyja艣ni艂 naczelnik Tomasz Krasowski, Wiceprezes OSP Jan贸w.

Zapewni艂, 偶e b臋d膮 j膮 u偶ytkowa膰 zgodnie z zasadami bezpiecze艅stwa, tak aby s艂u偶y艂a jak najd艂u偶ej jednostce.

Bo偶ena Jelska-Jaro艣, cz艂onek Zarz膮du Powiatu Sok贸lskiego podzi臋kowa艂a w imieniu mieszka艅c贸w Janowa za przyznanie kolejnej pomocy.

– Stra偶akom 偶ycz臋, aby jednak nowy sprz臋t nie musia艂 by膰 cz臋sto wykorzystywany – doda艂a.

Piotr Re膰ko, korzystaj膮c z okazji podzi臋kowa艂 Tomaszowi Krasowskiemu za bardzo dobr膮 wsp贸艂prac臋.

Sylwia Matuk
fot. Jaros艂aw Stasiulewicz