馃巹馃巹馃巹Chyba w ca艂ej D膮browie Bia艂ostockiej by艂o dzi艣 s艂ycha膰 kol臋dy馃巹馃巹馃巹

To by艂a uczta i dla uszu, i dla serca. Znane wszystkim melodie 鈥濴ulaj偶e, Jezuniu鈥, 鈥濸贸jd藕my wszyscy do stajenki鈥 i innych pi臋knych pie艣ni bo偶onarodzeniowych p艂yn臋艂y z ko艣cio艂a pw. 艣w. Stanis艂awa Biskupa i M臋czennika

– Te pi臋kne kol臋dy pozwol膮 nam na nowo prze偶y膰 tajemnic臋 Bo偶ego Narodzenia. Dzisiejszy koncert jest przed艂u偶eniem 艣wi臋towania w naszej parafii, 偶eby wszyscy jeszcze d艂u偶ej mogli si臋 radowa膰 z narodzenia Pana Jezusa i wype艂ni膰 swoje serca pokojem i rado艣ci膮 鈥 powiedzia艂 ks. Andrzej Horaczy, proboszcz parafii pw. 艣w. Stanis艂awa.

To w艂a艣nie w d膮browskim ko艣ciele w samo po艂udnie rozpocz膮艂 si臋 bowiem koncert z cyklu 鈥濸odlaskie kol臋dowanie鈥. Przyci膮gn膮艂 t艂umy, nie tylko mieszka艅c贸w D膮browy. Nic dziwnego, bo tak oryginalne aran偶acje, przygotowane przez zawodowych muzyk贸w, to prawdziwa uczta i dla uszu, i dla serc.

Nios膮cemu si臋 w 艣wi膮tyni 艣piewowi towarzyszy艂 akompaniament. Ale nie ten klasyczny, organowy. Interpretatorzy zadbali bowiem o niecodzienn膮 opraw臋 muzyczn膮 utwor贸w, a arty艣ci zagrali na instrumentach, kt贸re niecz臋sto s艂yszy si臋 w ko艣ciele. Wierni s艂uchali zatem d藕wi臋k贸w gitary akustycznej, fletu, saksofonu, a nawet gitary basowej.

A w drugiej cz臋艣ci koncertu muzycy zaprosili wszystkich obecnych do wsp贸lnego kol臋dowania, kt贸re sami poprowadzili. Dono艣ny 艣piew ni贸s艂 si臋 po ca艂ej pogr膮偶onej w p贸艂mroku 艣wi膮tyni.
Nie zabrak艂o pie艣ni bo偶onarodzeniowych, kt贸re znaj膮 wszyscy, jak cho膰by powsta艂ej na Podlasiu kol臋dy 鈥濨贸g si臋 rodzi鈥.

Ale arty艣ci zadbali te偶 o to, by wzbogaci膰 repertuar o utwory mniej znane, na przyk艂ad 鈥濴ulaj, synku, lulaj鈥. Opr贸cz licz膮cych setki lat klasycznych melodii pojawi艂y si臋 te偶 te u艂o偶one wsp贸艂cze艣nie, np. 鈥濳o艂ysanka dla okruszka鈥 napisana przez Seweryna Krajewskiego, a tak偶e skomponowana w 1991 roku, przet艂umaczona na j臋zyk polski piosenka 鈥濵ario, czy Ty wiesz鈥.

– By艂o pi臋knie, zaskakuj膮co i zachwycaj膮co. Wszystkim si臋 udzieli艂a ta niesamowita, podnios艂a atmosfera 鈥 komentowali s艂uchacze.

Cho膰 w ramach 鈥濸odlaskiego kol臋dowania鈥 arty艣ci prezentuj膮 si臋 w wielu miastach naszego wojew贸dztwa, to dzisiejszy koncert w d膮browskim ko艣ciele by艂 jedynym, jaki odby艂 si臋 w Powiecie Sok贸lskim.

Na to niezwyk艂e muzyczne wydarzenie zaprosili jego organizatorzy: Artur Kosicki, Marsza艂ek Wojew贸dztwa Podlaskiego, i Pawe艂 Wnukowski, Radny Sejmiku Wojew贸dztwa Podlaskiego. A w艣r贸d zas艂uchanych w d藕wi臋ki kol臋d w d膮browskim ko艣ciele znale藕li si臋: Bogus艂awa Szczerbi艅ska, drugi Wicewojewoda Podlaski, Pawe艂 Wnukowski, Radny Sejmiku Wojew贸dztwa Podlaskiego, oraz Artur Gajlewicz, burmistrz D膮browy Bia艂ostockiej.

Kamila Bia艂omyzy
Fot. Maciej Bia艂ob艂ocki

________
Wykonawcy:
Weronika Bochat-Piotrowska
Jacek Kotlarski
Muzycy:
Piotr Sk贸rka 鈥 fortepian
Miros艂aw Wi艣niewski 鈥 gitara basowa
Piotr Aleksandrowicz 鈥 gitara akustyczna
Mariusz Koz艂owski 鈥 saksofon, flet
Aran偶e: Tomasz Filipczak

#PowiatSok贸lski
#PiotrRe膰ko
#StarostaSok贸lski

Zostaw komentarz

Tw贸j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s膮 oznaczone *

Zosta艅 naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sok贸艂ce
ul. Marsz. J. Pi艂sudskiego 8,
16-100 Sok贸艂katel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urz臋d贸w

poniedzia艂ek 鈥 pi膮tek: 7:30 鈥 15:30

Klient贸w zg艂aszaj膮cych si臋 w sprawach skarg i wniosk贸w do Starostwa Powiatowego w Sok贸艂ce z siedzib膮 przy ul. Pi艂sudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sok贸lski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedzia艂ki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 鈥 17.00*

Dyrektorzy Wydzia艂贸w Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urz臋du w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedzia艂ki w godz. 15.30 鈥 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzie艅 przypada na dzie艅 ustawowo wolny od pracy, klienci s膮 przyjmowani w nast臋pnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani s膮 w sprawach skarg i wniosk贸w po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedzia艂ki w godz. 15.30 鈥 17.00, po wcze艣niejszym telefonicznym um贸wieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top