馃帄鉂わ笍Dzi艣 urz膮d opanowa艂y dzieci馃帄鉂わ笍

Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Sok贸艂ce zamieni艂a si臋 dzi艣 w chatk臋 艢wi臋tego Miko艂aja. Ogie艅 trzaska艂 w wielkim na ca艂膮 艣cian臋 kominku, zielone drzewka sta艂y przystrojone bombkami, a u g贸ry wisia艂a kula dyskotekowa. Atrakcji by艂o co nie miara, a wszystko z my艣l膮 o najm艂odszych.

– Dzi艣 mamy prawdziwe 艣wi臋to, bo przecie偶 dzieci s膮 najwa偶niejsze w naszym 偶yciu. Bardzo si臋 ciesz臋 z waszej obecno艣ci i dzi臋kuj臋, 偶e wszyscy jeste艣cie tu z nami 鈥 przywita艂 ma艂ych i du偶ych go艣ci Piotr Re膰ko, Starosta Sok贸lski.

To dzi臋ki jego inicjatywie w艂a艣nie dzi艣, specjalnie na wizyt臋 najm艂odszych, sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Sok贸艂ce zamieni艂a si臋 na kilka godzin w chatk臋 艢wi臋tego Miko艂aja. Dzieci pracownik贸w urz臋du po raz pierwszy po pandemii bawi艂y si臋 tam bowiem na 鈥瀋hoince鈥. A doro艣li zadbali o najdrobniejsze szczeg贸艂y, by maluchy poczu艂y magi臋 tego wydarzenia.

Ma艂e i du偶e pociechy hasa艂y w rytm znanych wszystkim smykom przeboj贸w, a dobr膮 zabaw臋 taneczn膮 zapewni艂y im profesjonalne, przebrane za elfy animatorki z zespo艂u 鈥濨ajkoland鈥 z Bia艂egostoku. By艂y wi臋c i obroty, i podskoki, i harce z chust膮, a sami rodzice niejeden raz przy艂膮czali si臋 do wsp贸lnych ta艅c贸w ze swoimi juniorami.

Nie zabrak艂o nawet kolorowych 艣wiate艂, dymu i sztucznego 艣niegu. U艣miechni臋te buzie brzd膮c贸w zdradza艂y, 偶e bawi膮 si臋 doskonale. Tym bardziej, 偶e w艣r贸d nich pojawi艂a si臋 Myszka Minnie馃グ kt贸ra przybija艂a pi膮tki z wpatrzonymi w ni膮 maluchami i pozowa艂a z nimi do zdj臋膰.

Ale prawdziwym go艣ciem specjalnym dzisiejszej imprezy, zreszt膮 wyczekiwanym przez wszystkich, by艂 艢wi臋ty Miko艂aj. Swoim zwyczajem nie przyby艂 z pustymi r臋kami. Dla ka偶dego dziecka mia艂 bowiem upominek. Koniecznie musicie zobaczy膰 na zdj臋ciach te u艣miechni臋te bu藕ki kilkulatk贸w, odbieraj膮cych od niego podarunki馃巵鉂わ笍

A na mi艂o艣nik贸w rodzinnych fotografii czeka艂a specjalna balonowa 艣cianka. W艂a艣nie na jej tle mali i duzi pozowali do pami膮tkowych zdj臋膰.

Przytulno艣ci sali konferencyjnej dodawa艂 dzi艣 ogie艅 trzaskaj膮cy w kominku. Wielkim, bo zajmuj膮cym prawie ca艂膮 艣cian臋. Oczywi艣cie nie by艂 prawdziwy, bo pali艂 si臋 tylko na ogromnym telebimie, ale dzi臋ki temu pomieszczenie zamieni艂o si臋 na jeden dzie艅 w prawdziw膮 chatk臋 艢wi臋tego Miko艂aja. 艢wi膮teczny nastr贸j wzmacnia艂y te偶 ozdobione kolorowymi bombkami choinki, podobnie jak ogie艅 wy艣wietlane馃巹

Prawdziwe by艂y za to balony. Wype艂nione helem, unosi艂y si臋 pod sufitem, a dzi臋ki d艂ugim wst膮偶eczkom nawet maluchy dawa艂y rad臋 je opu艣ci膰, by si臋 nimi pobawi膰. Poza tym na tak hucznej imprezie nie zabrak艂o oczywi艣cie kuli dyskotekowej鈥

鈥ni tego, co uwielbiaj膮 chyba wszyscy, niezale偶nie od wieku, czyli fontanny z czekolad膮. Nie musimy dodawa膰, 偶e po prostu pyszn膮馃崼鉂わ笍 Zapewni艂 j膮 Jaros艂aw Sulik.

Na tego, kto zg艂odnia艂 w czasie harc贸w i gier na parkiecie, czeka艂 pocz臋stunek. S艂odki, owocowy i kolorowy. Zatroszczy艂 si臋 o to Wydzia艂 Finansowy. A do tego by艂 popcorn. I smako艂yki przygotowane przez Specjalny O艣rodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sok贸艂ce i Zesp贸艂 Szk贸艂 Rolniczych im. mjr Henryka Dobrza艅skiego-Hubala w Sok贸艂ce.

T艂umy milusi艅skich przyci膮gn臋艂o stoisko, przy kt贸rym El偶bieta Rapiej malowa艂a na dzieci臋cych buziach najwymy艣lniejsze wzory. By艂y te偶 kolorowe tatua偶e, oczywi艣cie zmywalne.

– Dzi臋kuj臋 wszystkim pracownikom Wydzia艂u Finansowego, z Dyrektorem Danielem Supronikiem na czele, za przygotowanie tych niezwyk艂ych atrakcji dla naszych dzieciak贸w. Dzi臋kuj臋 te偶 ca艂emu Wydzia艂owi Informatyzacji, bez kt贸rego dzisiejsze wydarzenie nie mia艂oby tak magicznej oprawy 鈥 wyrazi艂 wdzi臋czno艣膰 Piotr Re膰ko, Starosta Sok贸lski.

Kamila Bia艂omyzy

Fot. Jaros艂aw Stasiulewicz