馃彁Nasi szczypiorni艣ci walcz膮 mimo przeciwno艣ci馃彁

Od pocz膮tku sezonu borykaj膮 si臋 z ma艂膮 liczb膮 zawodnik贸w. Maj膮 ich tylko trzynastu lub czternastu. A do tego jeszcze lider zespo艂u, Pawe艂 Kowalczyk, zmaga si臋 z kontuzj膮 kolana, przez co nie wchodzi do sk艂adu. Ale oni nie poddaj膮 si臋 i walcz膮 o ka偶d膮 bramk臋 i zdobyty punkt. Wczoraj zdobyli dwa

W sobot臋 na hali sportowej Zespo艂u Szk贸艂 w D膮browie Bia艂ostockiej odby艂 si臋 mecz II ligi pi艂ki r臋cznej m臋偶czyzn pomi臋dzy zespo艂ami KS Szczypiorniak D膮browa Bia艂ostocka a UKPR Agrykola Ochota Warszawa.

W pierwszej po艂owie gospodarze prowadzili jednym punktem, co da艂o wynik 16:15 dla Szczypiorniaka. Druga z kolei by艂a bardzo wyr贸wnana i po wyniku remisowym s臋dziowie podyktowali rzuty karne.

– Ch艂opaki zagrali naprawd臋 bardzo dobry mecz. Co prawda wygrali艣my dzi臋ki rzutom karnym, ale walka trwa艂a do ostatniej minuty. Ju偶 w szatni powiedzieli艣my sobie, 偶e zale偶y nam na tym, 偶eby z ka偶dym zespo艂em wygra膰 w tej lidze przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy. Poprzedni mecz z zespo艂em Agrykoli przegrali艣my na wyje藕dzie, ten uda艂o nam si臋 wygra膰 鈥 skomentowa艂 Mateusz Antolak, trener KS Szczypiorniak D膮browa Bia艂ostocka.

Doda艂, 偶e nie obesz艂o si臋 bez pope艂nienia g艂upich b艂臋d贸w w ko艅c贸wce, by膰 mo偶e w艂a艣nie przez okrojony sk艂ad, ale zawodnicy pokazywali charakter do ko艅ca rozgrywki i nie stracili 偶adnego karnego.

W og贸lnej klasyfikacji w tabeli dru偶yna KS Szczypiorniak zdoby艂a dwa punkty.

Ju偶 teraz zapraszaj膮 kibic贸w na kolejny mecz, r贸wnie偶 do D膮browy Bia艂ostockiej, kt贸ry rozegra si臋 2 kwietnia 2023 r., o godzinie 16.00. Tym razem rywalem b臋dzie Anilana 艁贸d藕.

Sylwia Matuk

fot. Jaros艂aw Stasiulewicz