馃悷 Maj膮 ju偶 524 cz艂onk贸w 馃悷

– Zebranie to przede wszystkim dyskusja na tematy zwi膮zane z dzia艂alno艣ci膮 Ko艂a, podsumowaniem dotychczasowej pracy i dalszym, owocnym rozwojem. Zale偶y nam przede wszystkim na pozyskiwaniu jak najwi臋kszej liczby cz艂onk贸w, szczeg贸lnie tych m艂odych zawodnik贸w, bo to jest nasza przysz艂o艣膰. Bardzo mi艂o si臋 patrzy, jak nad sok贸lskim zalewem w臋dkuje du偶o m艂odych w臋dkarzy. Dzi臋ki temu nasze Ko艂o si臋 odradza 鈥 m贸wi艂 podczas zebrania Artur Ba艅kowski, prezes Polskiego Zwi膮zku W臋dkarskiego Ko艂a w Sok贸艂ce.

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sok贸艂ce spotkali si臋 dzi艣 mi艂o艣nicy w臋dkarstwa. Na zebraniu sprawozdawczym podsumowali prac臋 Ko艂a PZW w Sok贸艂ce w 2022 r

Na obecn膮 chwil臋 Ko艂o zrzesza ju偶 524 w臋dkarzy. W roku 2022 zorganizowali 11 zawod贸w i 7 wyjazd贸w na zawody dla dzieci i m艂odzie偶y cz艂onk贸w Ko艂a poza obszar dzia艂ania. Jako jedyne ko艂o z naszego okr臋gu zorganizowali zawody pogodowe.

– Do najbardziej udanych imprez mo偶na zaliczy膰 W臋dkarski Dzie艅 Dziecka i Konkurs Plastyczny, kt贸ry okaza艂 si臋 strza艂em w dziesi膮tk臋. Wzi臋艂o w nim udzia艂 ponad 140 uczestnik贸w, a wp艂yn臋艂o oko艂o 160 prac. Wszystkie prace zosta艂y nagrodzone 鈥 doda艂 prezes.

Istotna jest w ich dzia艂alno艣ci wsp贸艂praca z innymi podmiotami czy partnerami. Dzi臋ki wsp贸艂pracy z Bibliotek膮 Publiczn膮 w Sok贸艂ce docieraj膮 do wi臋kszej ilo艣ci m艂odzie偶y szkolnej. Uda艂o si臋 r贸wnie偶 zacie艣ni膰 wsp贸艂prac臋 z organami samorz膮dowymi i kierownictwem OSiR w Sok贸艂ce oraz MPWiK w Sok贸艂ce. Wsp贸艂praca z OSiR-em zaowocowa艂a wycink膮 trzcin wok贸艂 zalewu w Sok贸艂ce.

Wci膮偶 pozyskuj膮 te偶 nowych partner贸w. W tym roku do艂膮czy艂y do nich firmy: Exparto i Bricomarche. Dzi臋ki temu powi臋kszono stan kwoty Ko艂a do 18 900 z艂., czyli o 6300 wi臋cej ni偶 w ubieg艂ym roku.

– Podsumowanie wysz艂o bardzo dobrze. Liczymy na dalsz膮 owocn膮 wsp贸艂prac臋 z naszymi partnerami i r贸wnie偶 na to, aby kolejny rok by艂 lepszy od obecnego. Na przysz艂y rok planujemy nie mniejsz膮 liczb臋 wydarze艅 i zawod贸w w naszym Kole. Liczymy jednak na to, 偶e by膰 mo偶e niekt贸re zawody zrobimy nawet dwukrotnie, o ile pogoda na to pozwoli 鈥 wyja艣ni艂 Ba艅kowski.

Sylwia Matuk
Fot. El偶bieta Rapiej

Tw贸j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s膮 oznaczone *