馃拻馃帳馃幎Za rok jubileusz 20-lecia spotka艅 senior贸w z Matk膮 Bosk膮 R贸偶anostock膮

Spotkania odbywaj膮 si臋 co roku, tradycyjnie w drug膮 sobot臋 pa藕dziernika. S膮 uczt膮 dla duszy, r贸wnie偶 za spraw膮 uczestnictwa w nich ch贸r贸w senioralnych.

Ten zwyczaj zapocz膮tkowa艂 ks. Stanis艂aw Gniedziejko, Wicekustosz Sanktuarium Naj艣wi臋tszego Sakramentu w Sok贸艂ce. W tym roku, 8 pa藕dziernika seniorzy wsp贸lnie modlili si臋 po raz dziewi臋tnasty. Nabo偶e艅stwo celebrowane przez Ks. Edwarda Ozorowskiego, Arcybiskupa Seniora, u艣wietni艂 Ch贸r Powiatowy „Sok贸lskie Wrzosy” pod dyrekcj膮 Doroty Tymi艅skiej. Po mszy, podczas koncertu, ch贸ry zaprezentowa艂y sw贸j dorobek. Arty艣ci przybyli nie tylko z powiatu sok贸lskiego, ale te偶 z Bia艂egostoku i Trzciannego. Spotkanie zako艅czy艂a wsp贸lna modlitwa r贸偶a艅cowa.

Wydarzenie od lat organizuje PZERiI, Zarz膮d Rejonowy w Sok贸艂ce. Opiekunem senior贸w by艂 ks. Tomasz Zubrycki.

Ch贸ry, kt贸re w tym roku wzi臋艂y udzia艂 w pielgrzymce senior贸w do R贸偶anegostoku: Ch贸r Powiatowy „Sok贸lskie Wrzosy” z Sok贸艂ki, Ch贸r z Ku藕nicy, Ch贸r „Belle Voci” z Sok贸艂ki, Ch贸r „Pogodna Jesie艅” z Krynek, Zesp贸艂 wokalny „T臋cza” z Trzciannego, Ch贸r „Janowianie” z Janowa, Zesp贸艂 wokalny „Szudzia艂owianie” z Szudzia艂owa, Ch贸r „D膮browianki” z D膮browy Bia艂ostockiej, Ch贸r „Epoka” z Korycina, Zesp贸艂 „Trzciannianki” z Trzciannego, Zesp贸艂 „Kryniczanki” z Trzciannego, Ch贸r Matki Boskiej R贸偶a艅cowej „Belcanto” z Bia艂egostoku.

Patrycja A. Zalewska

Zdj臋cia dzi臋ki uprzejmo艣ci pani Doroty Tymi艅skiej.

#PZ