馃コ馃 Mieli swoje 艣wi臋to馃コ馃

Seniorzy z Krynek obchodzili 18 listopada swoje 艣wi臋to. Gminne obchody Dnia Seniora to okazja do spotkania ze starszymi mieszka艅cami i podzi臋kowania osobom anga偶uj膮cym si臋 w aktywizacj臋 tego 艣rodowiska. W wydarzeniu wzi臋li udzia艂 licznie zgromadzeni seniorzy z powiatu sok贸lskiego wraz z rodzinami, przedstawiciele w艂adz samorz膮dowych, zaproszeni go艣cie.

– Dzi臋kuj臋 bardzo za zaproszenie. Z wszystkimi z Pa艅stwa si臋 znamy, z jednymi bardziej, z innymi troch臋 mniej, ale mog臋 stwierdzi膰, 偶e jeste艣my jak wielka rodzina. 艢wietnie si臋 z wami zawsze czujemy i lubimy z wami po prostu by膰. Znaczenie senior贸w w naszym 艣rodowisku jest przeogromne. Mo偶e tego tak nie wida膰, b膮d藕 nie zauwa偶aj膮 tego osoby, kt贸re 偶yj膮 tu na co dzie艅, ale na pewno zauwa偶alne s膮 przez w艂adze samorz膮dowe. Po rozmowach w urz臋dzie doszli艣my do wniosku, 偶e nasze ko艂o senior贸w jest najpr臋偶niejsz膮 organizacj膮, kt贸ra dzia艂a w naszej gminie. M贸wi臋 to szczerze i otwarcie 鈥 z dum膮 przyzna艂a Jolanta Gudalewska, burmistrz gminy Krynki.

Z okazji Dnia Seniora 偶yczy艂a, 偶eby nie by艂o ko艅ca organizacji ko艂a i os贸b w sk艂ad niego wchodz膮cych.

– Spotkania senior贸w s膮 zawsze bardzo mi艂e i towarzyskie. Grupa senior贸w w Krynkach wykazuje si臋 olbrzymi膮 aktywno艣ci膮 oraz organizuje wiele przedsi臋wzi臋膰 i imprez na rzecz nie tylko senior贸w, ale i ca艂ej spo艂eczno艣ci lokalnej. Jest nam niezmiernie mi艂o tu przebywa膰 i ze swojej strony 偶yczymy wszystkim seniorom przede wszystkim zdrowia i wielu spotka艅 w przyjaznym towarzystwie 鈥 m贸wi艂 Czes艂aw Sa艅ko, Przewodnicz膮cy Zarz膮du Rejonowego Polskiego Zwi膮zku Emeryt贸w, Rencist贸w i Inwalid贸w w Sok贸艂ce.

W uroczysto艣ci uczestniczy艂 tak偶e Aleksy Oleksza, radny powiatowy. W imieniu Piotra Re膰ko, Starosty Sok贸lskiego z艂o偶y艂 seniorom najserdeczniejsze 偶yczenia, mn贸stwa zdrowia i dalszych owocnych pomys艂贸w. Przekaza艂 r贸wnie偶 na r臋ce Lili 呕yli艅skiej, prowadz膮cej zesp贸艂 鈥濸ogodna Jesie艅鈥 z Krynek pami膮tkowy grawerton z okazji niedawno obchodzonego jubileuszu.

– 鈥濸ogodna Jesie艅鈥 istnieje ju偶 30 lat. W 1992 r. powsta艂 najpierw ch贸r, dzia艂aj膮cy przy Gminnym O艣rodku Kultury w Krynkach. W czasach swojej 艣wietno艣ci liczy艂 34 cz艂onk贸w, w tym dwie osoby graj膮ce na instrumentach. Po oko艂o 20 latach przekszta艂ci艂 si臋 w zesp贸艂, ju偶 nie tak liczny, ale nadal 艣piewaj膮cy 鈥 wspomina艂a W艂adys艂awa Janowicz, kt贸ra przez wiele lat prowadzi艂a ch贸r „Pogodna Jesie艅”.

Sylwia Matuk
Fot. Krzysztof Jacewicz

Zosta艅 naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sok贸艂ce
ul. Marsz. J. Pi艂sudskiego 8,
16-100 Sok贸艂katel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urz臋d贸w

poniedzia艂ek 鈥 pi膮tek: 7:30 鈥 15:30

Klient贸w zg艂aszaj膮cych si臋 w sprawach skarg i wniosk贸w do Starostwa Powiatowego w Sok贸艂ce z siedzib膮 przy ul. Pi艂sudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sok贸lski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedzia艂ki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 鈥 17.00*

Dyrektorzy Wydzia艂贸w Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urz臋du w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedzia艂ki w godz. 15.30 鈥 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzie艅 przypada na dzie艅 ustawowo wolny od pracy, klienci s膮 przyjmowani w nast臋pnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani s膮 w sprawach skarg i wniosk贸w po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedzia艂ki w godz. 15.30 鈥 17.00, po wcze艣niejszym telefonicznym um贸wieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top