102 nowych uczniów Liceum Ogólnokształcącego i 31 Szkoły Branżowej I Stopnia przekroczyło po raz pierwszy mury Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej

– Być człowiekiem, to czuć, kładąc swoją cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata. Liczę na to, że wy też będziecie ten świat budować. Świat składający się z własnych marzeń i będziecie te marzenia realizować. Nauka w naszej szkole jest wstępem w realizacji tych pragnień – zwrócił się do młodzieży na inauguracji roku szkolnego 2022/2023 Jarosław Budnik, Dyrektor Zespołu Szkół im. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej.

Powitał serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników, szczególnie tych nowych rozpoczynających pracę w szkole. Przedstawił plany i wyzwania na rozpoczynający się rok szkolny. W dalszym ciągu kontynuowane będą projekty we współpracy z partnerami z Grecji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec i Litwy.

Dużym wydarzeniem będzie 60-lecie działalności szkoły. Prawdopodobnie uroczystość połączona będzie z oddaniem do użytku wielofunkcyjnego boiska, które dzięki staraniom organu prowadzącego, czyli Zarządowi Powiatu Sokólskiego jest obecnie budowane.

– Chciałbym pogratulować dyrektorowi, gronu pedagogicznemu ogromnego sukcesu, jakim jest tak tegoroczny nabór. Wiadomym znakiem tego sukcesu jest nauka. Dziękujemy młodzieży za wybranie dąbrowskiej szkoły. Ze swojej strony, jako organ prowadzący dołożymy wszelkich starań, aby nauka w szkołach w powiecie sokólskim przebiegała jak najlepiej, żeby to był wysoki poziom i odpowiednie warunki. Żeby uczniowie rozwijali swoje pasje naukowe i sportowe, czego znakiem jest jak wspomniał dyrektor budowa wielofunkcyjnego boiska – podkreślił Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Sokólski.

Wicestarosta w imieniu Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego odczytał list skierowany do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, życząc aby nauka w tej szkole przyniosła uczniom realizację marzeń, nauczycielom spokojnej pracy przynoszącej efekty i aby ten rok nauki upłynął bez zawirowań i każdy mógł zrealizować swoje plany.

Novum w szkole będzie nowatorski projekt branżowych oddziałów wojskowych, realizowany we współpracy z MON. Weźmie w nim udział  część uczniów, realizujących zawód kucharz i mechanik samochodowy.

– Jest to nowy program, realizowany jako pilotażowy. W całej Polsce przystąpiło do niego trzynaście szkół. Jego założeniem jest przenoszenie doświadczeń branżowych na współpracę z wojskiem – dodał dyrektor.

Sylwia Matuk

Fot. Mateusz Zajczyk