Samorządy dysponują bezprecedensowymi wsparciami na realizacje inwestycji

Trzykrotnie wyższy budżet Nowego Dworu, historyczne wsparcie Krynek, zmieniająca się w oczach Sidra i wyczekana, nowa remiza dla OSP Stara Kamionka, to tylko wierzchołek góry dobrych wiadomości, o których dziś mówiono w PZAZ w Suchowoli

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości zmienia rzeczywistość. I te zmiany chcemy dziś pokazać, bo u nas są już widoczne- witał gości Piotr Rećko, Starosta Sokólski na konferencji poświęconej wręczeniu symbolicznych czeków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Chodzi o dofinansowanie w ramach trzeciej edycji programu, czyli dla gmin, na terenie których funkcjonowały PGR-y.

Uczestników wydarzenia zaproszono do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Suchowoli, miejsca nieprzypadkowego.

– Tak jak te czeki, które dziś otrzymamy, podobnie to miejsce jest symboliczne. Pokazuje bowiem, jak wiele dobrego udało nam się już zrobić dzięki rządowemu wsparciu. Dziś znajdujemy się w pięknym obiekcie, który jeszcze niedawno był niszczejącą, starą synagogą. Dziękuje tym wszystkim, którzy umożliwiają nam takie inwestycje – podkreślał Starosta, zwracając się do Dariusza Piontkowskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, do Senatora Mariusza Gromki i do Bohdana Paszkowskiego, Wojewody Podlaskiego, którzy wręczali czeki. Wszyscy trzej akcentowali, że kolejny raz do Powiatu Sokólskiego trafi jedna z największych w Polsce puli wsparcia.

– Ten program ma pomóc jednostkom samorządów terytorialnych zrealizować inwestycje, które nie byłyby możliwe przy ich budżetach- tłumaczył Piontkowski.

Paszkowski dziękował obecnym samorządowcom i władzom powiatu za aktywność w pozyskiwaniu środków, akcentując to, że gdyby nie ich praca i zaangażowanie w tworzenie projektów, tych pieniędzy by nie było. A dziś w Suchowoli obecni byli: Jolanta Gudalewska, burmistrz Krynek, Andrzej Humienny, wójt Nowego Dworu, Jan Hrynkiewicz, wójt Sidry, przedstawiciele gmin: Kuźnica, Dąbrowa Białostocka i Szudziałowo. Byli również strażacy z OSP Stara Kamionka, którzy dzięki wsparciu wreszcie wybudują swoją wyczekaną remizę. Zarówno oni, jak i samorządowcy nie kryli radości z otrzymanego wsparcia. Budżet Nowego Dworu w związku z „Polskim ładem” zwiększył się trzykrotnie, Krynki nigdy wcześniej nie dysponowały tak dużymi pieniędzmi na inwestycje, podobnie Sidra, gmina, która w ostatnich latach zmienia się w oczach.

– Poprzednia transza programu była bardzo owocna, bowiem do powiatu sokólskiego trafiło prawie 180 milionów złotych. I tym razem przyznane sokólskim samorządom są większe, niż średnia – podsumował Mariusz Gromko.

EB, ER

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top