Od wiosny będą testować nowe, wielofunkcyjne boisko

– Cieszę się, że taka inwestycja powstała w Dąbrowie Białostockiej. Zapewni ona godziwą rozrywkę i godziwe ćwiczenia sportowe młodzieży, uczęszczającej do Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej i każdemu kto będzie chciał z tego boiska korzystać. Serdeczne podziękowania kieruję do Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego za zapoczątkowanie tego przedsięwzięcia, Zarządowi Powiatu i radnym za przychylność wobec inwestycji. Zostało już tylko wyczekiwać chwili, kiedy będziemy mogli korzystać z nowo powstałego boiska wielofunkcyjnego – mówił Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Sokólski na technicznym odbiorze boiska w Dąbrowie Białostockiej.

Wczoraj przy Zespole Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej miał miejsce techniczny odbiór nowo powstałego, wielofunkcyjnego boiska.

Obiekt wykonano z nawierzchni poliuretanowej. Jest to bardzo gruba warstwa użytkowa kauczuku syntetycznego EPDM, której żywotność mierzy się między 10 a 15 lat, o czym poinformował Mateusz Rychlicki, przedstawiciel firmy Solid Stet, głównego wykonawcy inwestycji.

–  W ramach zadania wykonaliśmy boisko wielofunkcyjne, służące do szeregu dyscyplin sportowych, wyznaczonych odrębnymi liniami. Mamy tu: boisko do piłki ręcznej pełnowymiarowe, do koszykówki, 2 boiska do siatkówki i miejsce do gry w tenisa. Na obiekcie wykonano również oświetlenie ledowe, a obiekt sportowy od szkoły oddzielają piłkochwyty. Jesteśmy przekonani, że boisko będzie długo służyło – kontynuował.

Dariusz Lipski, zastępca Dyrektora PZD do spraw obiektów kubaturowych dodał, że wymiar płyty boiska to 44 m x 22 m. Oprócz wykonania boiska wielofunkcyjnego, wymieniona została również nawierzchnia w strefie rozrywki, czyli siłowni. Trawa naturalna zastąpiona została syntetyczną.

– Całkowity koszt inwestycji to 1 061 521, 48 zł. W połowie został sfinansowany z programu Polska Sportowa, Ministerstwa Sportu i Turystyki – podkreślił Lipski.

Jarosław Budnik, dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej nie kryje wielkiej radości z nowo, powstałego obiektu. Twierdzi, że nie tylko zagospodarował on teren przy placówce, ale również będzie bardzo użyteczny i będzie służył wielu osobom.

– Głównym boiskiem jest to do piłki ręcznej, bo co tu dużo ukrywać, jesteśmy dąbrowską stolicą piłki ręcznej. Radują się wszyscy i młodzież i kadra uprawiająca sport. Jest to miejsce, w którym będzie widać życie o każdej porze. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania boiska – dodał dyrektor.

W szczególny sposób podziękował Zarządowi Powiatu Sokólskiego z Piotrem Rećko, Starostą na czele za to, że zauważa potrzeby podległych jednostek i podejmuje działania. Podziękował wykonawcom za profesjonalne podejście do zadania oraz Dariuszowi Lipskiemu za nadzór nad wykonywaniem prac.

Sylwia Matuk

Fot. Mateusz Matyszczyk