Bądźcie dobrymi ambasadorami naszej szkoły

Maturzyści z Zespołu Szkół w Sokółce mają już w rękach świadectwa. Teraz przed nimi pierwszy ważny sprawdzian – matura

– Kochani Abiturienci, u progu waszego dorosłego życia, życzę wam spełnienia marzeń, odwagi i siły w pokonywaniu wszelkich rudności, jakie pojawią się na Waszej drodze. Życzę wiary we własne siły i umiejętności otwartego umysłu w trakcie planowania dorosłego życia – Piotr Rećko, Starosta Sokólski w liście skierował te słowa do młodzieży maturalnej.

List przeczytany został przez Daniela Supronika, Dyrektora Wydziału Finansowego w Starostwie Powiatowym w Sokółce na uroczystym zakończeniu roku szkolnego tegorocznych maturzystów, w Zespole Szkół w Sokółce.

– Bądźcie dobrymi ambasadorami naszego wizerunku, rozsławiajcie jego imię w Polsce i zagranicą. Z tego miejsca mówię wam już dziś, że będzie nam was bardzo brakowało – zwróciła się do absolwentów Anetta Zubrzycka, Dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce.

Dziękowała jednocześnie wychowawcom i gronu pedagogicznemu za trud i włożone serce w wychowanie młodego pokolenia. Radzie Rodziców i rodzicom za wkład wniesiony w funkcjonowanie placówki. I tradycyjnie Powiatowi Sokólskiemu, jako organowi prowadzącemu, za nieustanne wspieranie, przychylność i cierpliwość. Dziękowała również wszystkim służbom mundurowym, które przyczyniają się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania profilu przygotowania wojskowego.

Daniel Supronik w imieniu Starosty Sokólskiego wręczył również trzem uczniom wyróżnienia za wysokie osiągnięcia w nauce i wzorową postawę w roku szkolnym 2022/2023. Byli to: Klaudia Cholewska, Tomasz Rudziński i Magdalena Chociej.

Od siebie życzył maturzystom jak najmniej stresu.

– Podejdźcie do tego z uśmiechem na twarzy, wykorzystajcie swoją wiedze i spryt. Abyście osiągnęli taki wynik na maturze, który pozwoli dostać się na wymarzone studia, a później realizować się w życiu zawodowym – dodał.

Anetta Zubrzycka z kolei życzyła z okazji trudnego czasu zmagań maturalnych, spokoju i dobrego zdrowia.

– Mocno trzymam za was kciuki i wierzę, że dobrze zdana matura będzie waszym kolejnym sukcesem – zakończyła.

Sylwia Matuk

fot. Jarosław Stasiulewicz

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top