Chwalili Pana Boga kolędami i pastorałkami w 7. rocznicę powstania Powiatowego Zespołu Regionalnego “Jemioła”.

Zespół ma bardzo różnorodny repertuar, od utworów popularnych, poprzez pieśni żołnierskie, patriotyczne, aż po muzykę klasyczną. Kolędy są przez nich szczególnie ukochane. Niemniej w ich dorobku przeważają pieśni ludowe, regionalne. Z takimi utworami koncertują głównie latem, podczas dożynek i innych świąt ludowych.

W ubiegłym roku “Jemioła” była współorganizatorem m.in. takich wyjątkowych koncertów jak “Murem za polskim mundurem”, czy “Solidarni z Ukrainą”, gdzie wykonywała pieśni patriotyczne i ludowe, a także ukraińskie. – Szczególnie zapamiętałam zeszłoroczne występy w Książnicy Podlaskiej, gdzie zaprezentowaliśmy bogaty, różnorodny repertuar. Towarzyszył nam wówczas Jan Starosta, który charyzmą zaśpiewał piękną, przejmującą pieśń “Bracia Ukraińcy”. Stała się ona przebojem naszych kolejnych koncertów dla Ukrainy – przypomina Ewa Dębko, założycielka, dyrygent i opiekunka Powiatowego Zespołu Regionalnego “Jemioła”.

“Jemiole” towarzyszy kapela składająca się z muzyków z Filharmonii Podlaskiej, artystów którzy grają profesjonalnie i często. Tym razem akompaniował Radosław Koper na skrzypcach Bogdan Obrycki na akordeonie oraz Jan Mlejnek na klarnecie. Wśród publiczności podziwiającej dzisiejszy koncert był Piotr Rećko, Starosta Sokólski z małżonką Edytą i synem. Na koniec występu wręczył pani Ewie Dębko kwiaty i podziękował za piękny występ.

Zespół pracuje nad nowym repertuarem. W planach ma nagrania w studiu. A my obiecujemy, że na pewno o kolejnych ich występach poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem, żebyście mogli zarezerwować sobie czas.

Patrycja A. Zalewska, Elżbieta Rapiej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top