Ci młodzi chłopcy marzyli o wolnej Polsce.

W Sokółce, na cześć bohaterów Powstania Warszawskiego, złożono dziś wieńce i znicze przy pomniku bohaterów Armii Krajowej. Uczczono pamięć żołnierzy, którzy 78 lat temu oddali swe życie za ojczyznę.

W uroczystościach przy Kolegiacie św. Antoniego Padewskiego w Sokółce wzięli udział: Dariusz Piontkowski, Wiceminister Edukacji i Nauki, Mariusz Gromko, Senator RP, Piotr Rećko, Starosta Powiatu Sokólskiego, Jerzy Białomyzy , Wicestarosta Powiatu Sokólskiego, Tomasz Tolko, Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Sokółce, Daniel Supronik, Dyrektor Wydziału Finansowego w Starostwie Powiatowym w Sokółce, Krzysztof Krasiński, Przewodniczący Rady Powiatu Sokólskiego, Radni Powiatowi – Krzysztof Pawłowski oraz Kazimierz Łabieniec, ks. Jarosław Ciuchna, Proboszcz Parafii św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, ks. Stanisław Gniedziejko, kustosz Sanktuarium oraz zgromadzeni mieszkańcy powiatu.

– Pierwszy sierpnia to data wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstania, które miało doprowadzić do wyzwolenia stolicy. Było ono częścią akcji ,,Burza”, która miała doprowadzić do wyzwolenia Polski spod okupacji niemieckiej i nie dopuścić do tego, aby Sowieci przejęli władzę w Polsce. Tak się wtedy niestety nie stało – mówił przy pomniku Piontkowski.

Minister podkreślił, że pomimo, że to powstanie nie zakończyło się sukcesem, miało istotny wpływ na przyszłość naszej ojczyzny i następnych pokoleń.

– My, jako kolejne pokolenia tych, którzy dziś dbają już o wolną Polskę, musimy pamiętać o żołnierzach, którzy oddali swe życie za ojczyznę. Pamięć o nich powinna towarzyszyć nam zawsze. Dopóki będziemy o nich pamiętali, wolna Polska nie zginie – kontynuował.

Piontkowski zaznaczył, że Polacy nie mogą zmarnować marzeń powstańców o wolnej Polsce. Musimy tak zarządzać Polską, powiatem, poszczególnymi miejscowościami, by ci którzy walczyli o wolność byli z nas zadowoleni. A patrząc z góry, żeby powiedzieli:

– O taką Polskę walczyliśmy!

Elżbieta Rapiej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top