Dach kościoła w Starej Rozedrance też przejdzie gruntowny remont

– Zabytki, w tym świątynie, są symbolami naszej kultury i tożsamości lokalnej, a także świadkami historii. Cieszę się, że wskutek działań Zarządu Powiatu Sokólskiego wspólnota w Starej Rozedrance dostała środki, bez których przeprowadzenie tak istotnej renowacji byłoby wielkim problemem – zauważył Piotr Rećko, Starosta.

Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Starej Rozedrance otrzymała dofinansowanie z Rządowego Programu Ochrony Zabytków w wysokości aż 300 tys. zł na renowację dachu kościoła. Prace obejmą montaż rusztowań, rozebranie pokrycia i deskowania, demontaż obróbek blacharskich, deskowanie dachu, wykonanie pokrycia z blachy na rąbek oraz montaż rynien.

Jak podkreślił Dariusz Piontkowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Rządowy Program Ochrony Zabytków, bo to z niego pochodzą te środki, to szansa na uchronienie takich pomników kultury, które już zaczynały ginąć i miały problem ze znalezieniem pieniędzy na odrestaurowanie.

– Ta dotacja jest wsparciem nie dla kościoła, a dla parafian, dla całej naszej wspólnoty. A sama świątynia, która zostanie odremontowana, będzie pięknie wyglądać i przez wiele lat służyć parafianom chcącym się w niej spotykać i wspólnie modlić.

Kamila Białomyzy

Fot. Jarosław Stasiulewicz

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top