Emocje sięgały zenitu

Niesamowity występ Powiatowego Zespołu Tanecznego za nami. To był wieczór wzruszeń i uczta dla zmysłów

-To drugie organizowane przez nas wydarzenie, na którym nie zabrakło tańca, emocji oraz pięknych efektów wizualnych – z ogromną dumą i uśmiechem na twarzy mówiła Anna Kędyś – Arent, organizatorka wydarzenia i zarazem instruktorka Powiatowego Zespołu Tanecznego.

Wczoraj na hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce odbył się pokaz taneczny pod hasłem Ruch-Muzyka-Przestrzeń. Było magicznie, kolorowo i wzruszająco. Występ przygotowały zespoły taneczne z Specjalnego środka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce oraz Liceum Ogólnokształcącego.

– W każdej z tych placówek są po dwie grupy taneczne. Do pokazu młodzież przygotowywała się pół roku. Ćwiczyliśmy choreografię do różnej muzyki: klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Dziś widzieli państwo nawet układy taneczne do utworów naszego lokalnego kompozytora, bardzo zdolnego, młodego człowieka, Mateusza Zalewskiego – relacjonowała Anna Kędyś-Arent.

Zajęcia z tańca odbywają się raz w tygodniu, w wymiarze trwają około dwóch godzin. Instruktorka zapewnia, że ten czas spędzany ze zdolną, pełną empatii, piękna i dobra młodzieżą, jest dla niej przyjemnością.

– Każdemu życzę, by mógł wykonywać zajęcie, które uwielbia, kocha całym sercem. Wtedy nie jest to praca, tylko spędzanie czasu ze wspaniałymi ludźmi – podkreśliła.

Wspomniany przez Kędyś –Arent Mateusz Zalewski również uczestniczył w wydarzeniu i jak przyznaje, uronił niejedną łzę podczas występu. Dodał, że czuje się mocno wyróżniony tym, że Ania doceniła jego utwory i postanowiła wykorzystać do swojego pokazu. Muzyka, którą tworzy młody artysta jest uniwersalna, choć dość melancholijna.

– Każdy, kto ma w sobie choć odrobinę wrażliwości, znajdzie w niej coś dla siebie. Bardzo dużo czerpię z muzyki klasycznej, jazzu czy muzyki filmowej. Moje utwory są odzwierciedleniem tego co mam w sercu – tłumaczył Zalewski.

Anetta Zubrzycka, dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce oglądająca występ podziękowała za prawdziwą ucztę dla zmysłów. Zaznaczyła, że po raz kolejny były to niesamowite emocje. Jednocześnie podziękowała Annie Kędyś-Arent za niezwykłą wykonaną pracę, profesjonalizm i za ciepło.

– Kochani, dziękuję za wspaniały występ. Po raz kolejny miałam ciarki. Jestem waszą wielką fanką i zawsze będę widzem na waszych występach – dodała, kierując te słowa do utalentowanej młodzieży.

Elżbieta Szomko, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce zaznaczyła, że praca z dziećmi z ich placówki wcale nie należy do łatwych, a Anna Kędyś-Arent stanęła na wysokości zadania i poradziła sobie z nimi wyśmienicie.

– Dostrzegła każde dziecko, jego mocne strony. Wszyscy młodzi artyści mogli poczuć się docenieni, są wielcy. Po ciężkim dniu oglądanie takiego występu było prawdziwym odpoczynkiem- podsumowała Szomko.

Sylwia Matuk

Fot. Elżbieta Rapiej/Jarosław Stasiulewicz

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top