Hucznie podsumowali sezon bokserski

Młodzi bokserzy z UKS Boxing Sokółka mieli dziś wielką galę. Były statuetki, gratulacje i dużo emocji.

– Nasz klub działa prężnie jako sekcja bokserska w Sokółce od 18 lat. Do tej pory wychowaliśmy kilkudziesięciu mistrzów Polski i wielu srebrnych i brązowych medalistów. Mieliśmy na swoim koncie siedem medali mistrzostw Europy i jeden medal mistrzostw świata – mówi z dumą o osiągnięciach swoich zawodników Tomasz Potapczyk, trener UKS Boxing Sokółka.

Na dzisiejszym podsumowaniu sezonu, które odbyło się w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Suchowoli, nagrodzeni zostali zawodnicy. Uhonorowano tych, którzy aktywnie uczestniczą w życiu klubu: wyjeżdżają na zgrupowania i konsultacje szkoleniowe, reprezentują klub na arenie krajowej i międzynarodowej i zdobywają największe trofea, czyli medale na zawodach rangi mistrzostw Polski, Europy i świata. Nagrodzeni bokserzy odebrali statuetki.

W sokólskim Uczniowskim Klubie Sportowym ćwiczą nie tylko młodzi sportowcy i nie tylko chłopcy.

– Trenuje u nas naprawdę dużo ludzi. Wiek jest różny. W tym roku przyjmujemy zawodników od 8. roku życia. Nasi najstarsi bokserzy mają ponad 65 lat. Mamy też sekcję dla tak zwanych oldboyów. Przychodzą i aktywnie uczestniczą w naszych zajęciach, aż jestem pod wrażeniem – dodaje Potapczyk.

Trener podkreśla, że sport na początku zawsze jest rekreacją. Potem rekreacja zamienia się w pasję, a pasja w sport wyczynowy. Tak właśnie było w przypadku wielu zawodników UKS Boxing Sokółka.

– W naszym klubie mamy świetną atmosferę. Zawdzięczamy ją doskonałym trenerom i wzajemnemu zaufaniu. Wszyscy zawodnicy wiedzą, że treningi przygotowywane są ze szczegółami. Każdemu ze sportowców serdecznie gratuluję – mówił podczas gali Stanisław Sacharczuk, były prezes UKS Boxing Sokółka, przez wielu nazywany również honorowym.

My również gratulujemy sportowcom sukcesów i cieszymy się razem z nagrodzonymi.

Kamila Białomyzy

fot. KB