LO Kopernik drogą do kariery

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Sokółce to nowoczesna placówka, z szeroką gamą zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie mogą poszerzać wiedzę z języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania w grupach międzyoddziałowych, brać udział w zajęciach sportowych, Zespołu Tanecznego Powiatowego Zespołu Studio Poezja czy zajęciach organizowanych przez wyższe uczelnie, a także spełniać się w wolontariacie

W tym roku, całkiem inaczej niż w latach poprzednich, sokólski ogólniak zaprasza młodzież wraz z opiekunami do udziału w Dniach otwartych szkoły opracowanych w nowej formule. Jest to tak zwana godzina wychowawcza w Liceum pod hasłem „LO Kopernik drogą do kariery”. Spotkania potrwają do 27 kwietnia 2023 r.

– Otwieramy właśnie cykl spotkań z ósmoklasistami z powiatu sokólskiego i nie tylko, na których zaprezentujemy ofertę edukacyjną Liceum, zaplecze dydaktyczne szkoły, wszystkie klasopracownie, które są bardzo nowocześnie wyposażone – przybliżyła cel spotkań Anetta Zubrzycka, dyrektor ZS w Sokółce.

Młodzież odwiedzająca dziś szkołę mogła wypróbować sił na wirtualnej strzelnicy, obejrzeć musztrę czy występ grupy tanecznej Zespołu Powiatowego Studio Poezja. Rozmawiali z nauczycielami i starszymi kolegami, którzy już są uczniami w Liceum.

Placówka bierze aktywny udział w wyjazdach ponadnarodowej mobilności, w ramach projektu Erasmus+. Podróże takie umożliwiają uczniom podnoszenie kompetencji językowych, społecznych i kulturowych. W tej szkole istotnie ważna jest równowaga między nauką a czasem wolnym uczniów.

Zespół Szkół oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, takich jak zajęcia sportowe z piłki siatkowej, futsalu czy boksu oraz zajęcia taneczne i wokalno-artystyczne w ramach Powiatowego Zespołu Studio Poezja.

W kompleksie budynków znajduje się hala sportowa, siłownia, nowoczesna wirtualna strzelnica, internat i stołówka. Oferta edukacyjna jest także bogata. Na zbliżający się rok szkolny przewidziano cztery kierunki kształcenia. Są to: oddział przygotowania wojskowego, profil psychologiczno-medyczny, profil politechniczno-ekonomiczny i profil prawno-społeczny.

– Zapowiada się bardzo ciekawy miesiąc. Doskonale wiemy, że każdy z absolwentów szkoły podstawowej ma inne talenty i zainteresowania, a rekrutacja do szkoły średniej wymaga indywidualnego podejścia do potrzeb uczniów. Dlatego chcemy dotrzeć tymi spotkaniami do jak największej liczby uczniów i pokazać, że warto się z nami uczyć – zakończyła dyrektor.

Sylwia Matuk

Fot. Mateusz Matyszczyk