Łukasz Owsiejko nowym Wicestarostą Sokólskim. Jerzy Białomyzy wybrany Członkiem Zarządu.

Po złożeniu rezygnacji z pełnionych funkcji przez dotychczasowego Wicestarostę Jerzego Białomyzego i Członka Zarządu Łukasza Owsiejko, na VI Sesji Powiatu Sokólskiego, radni wybrali nowego Wicestarostę i Członka Zarządu.

Kandydaturę Łukasza Owsiejko na to stanowisko zgłosił Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

Wieloletni działacz samorządowy, osoba, która sprawnie, w sposób efektywny zarządzał wieloma organizacjami i przedsiębiorstwami, ale też przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej. Przedstawiciel społeczności tej gminy. Jestem pewien, że będzie skutecznie realizował funkcję Wicestarosty – mówił Starosta.

W tajnym głosowaniu 19-osobowej rady Łukasz Owsiejko otrzymał 18 głosów i został nowym Wicestarostą Powiatu Sokólskiego.

Chcę bardzo serdecznie podziękować Staroście Piotrowi Rećko za zaufanie i zgłoszenie mojej osoby, jako kandydata na stanowisko Wicestarosty Powiatu Sokólskiego. A Państwu dziękuję za oddanie głosów na mnie , to jest wielki mandat zaufania. Będę się bardzo starał nie zawieść w pełnieniu tej funkcji – mówił Łukasz Owsiejko, nowy Wicestarosta.

Następnie odbył się wybór nowego Członka Zarządu. Kandydaturę Jerzego Białomyzego na to stanowisko zgłosił także Starosta Sokólski.

Wieloletni samorządowiec. Człowiek z gigantycznym doświadczeniem i wiedzą. W Zarządzie Powiatu Sokólskiego będzie na pewno skutecznie realizował cele przed nim stawiane – przedstawiał Piotr Rećko.

W tajnym głosowaniu, jeden z 19 głosów był nieważny. Na 18 ważnych głosów Jerzy Białomyzy otrzymał 15, co pozwoliło mu objąć stanowisko Członka Zarządu Powiatu Sokólskiego.

Będę się starał pracować na tym stanowisku zgodnie z jego wymaganiami wobec mnie – mówił Białomyzy, dziękując radnym za ten wybór.

Zapewnił, że jest otwarty na współpracę z wszystkimi samorządowcami bez względu na opcję polityczną.