Mechatronika, nową ścieżką kariery dla młodzieży – Erasmus+

– Spotykamy się dziś na konferencji upowszechniającej projekt „Europejska jakość kształcenia – nowe technologie szansą na sukces młodych Europejczyków”, który powstał we współpracy z partnerem greckim. Projekt dofinansowany jest z programu Erasmus+. Jego celem jest promocja i upowszechnienie mechatroniki wśród uczniów szkół zawodowych. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej młodych ludzi korzystało z naszych rozwiązań mechatronicznych. Zachęcić młodzież do jak najczęstszego wybierania tego kierunku – mówiła Barbara Geresz, prezes zarządu Fundacji Centrum Edukacji i Przedsiębiorczości Obywatelskiej.

W Zespole Szkół w Suchowoli odbyło się dziś spotkanie dla młodzieży ze szkół powiatu sokólskiego dotyczące nowej ścieżki kariery, jaką jest mechatronika. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnego Programu Erasmus +, który to sam w sobie daje ogromne możliwości. Jest to zarówno mobilność edukacyjna młodzieży, jak tez i projekty strategiczne taki jak ten dziś omawiany.

Konferencja składała się z części teoretycznej i prezentacji działania platformy oraz części praktycznej, na której pan Przemysław Pedrycz zaprezentował szkolenie Arduino oraz programatora urządzeń i pamięci firmy Elrasoft.

– Jesteście na takim etapie kształcenia, że przed wami trudny wybór co będziecie robić po ukończeniu szkoły, dlatego my wychodzimy do was z propozycją poznania wszystkiego, co się wiąże z mechatroniką – zwróciła się do młodzieży Barbara Geresz.

Dodała, że mechatronika jest jednym z najatrakcyjniejszych kierunków studiów technicznych, umożliwiającym absolwentom wykonywanie satysfakcjonującej pracy w wyuczonym zawodzie. To prężnie rozwijająca się gałąź edukacji, łącząca elektronikę, informatykę i mechanikę. Zachęcała jednocześnie uczniów do poprawiania ocen i podnoszenia średnich, aby umożliwić sobie szansę wzięcia udziału w rekrutacji, która ruszy niebawem.

Sylwia Matuk, Elżbieta Rapiej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top