Na sportowo pomogli podopiecznym ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce

Pięć drużyn sportowych wzięło udziału w ,,I Powiatowym Amatorskim i Charytatywnym Turnieju Piłki Siatkowej” . Wszystko po to, aby wesprzeć działania Stowarzyszenia ,, Pod Skrzydłami” z Sokółki. Turniej odbył się w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Sokółce.
– Miło mi powitać wszystkich, którzy przybyli na dzisiejszy turniej, aby dobrze się z nami bawić, poprawić swoją kondycje fizyczną i grać na rzecz naszych wychowanków – powitała gości Elżbieta Szomko, Dyrektor SOSW w Sokółce, życząc jednocześnie zawodnikom, by bez względu na wyniki, wszyscy czuli się wygrani.
  Na turnieju był również Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w MEiN, gratulował pomysłu eventu organizatorom, dziękował za udział w nim zawodnikom, bez których podopieczni ośrodka nie mogliby liczyć na realizacje głównego celu zmagań.
– Pandemia pozwoliła w końcu wrócić wszystkim do normalnych zajęć, także do zajęć sportowych. Cieszę się,że ta pasja została połączona z działaniami charytatywnymi – powiedział Piontkowski.
  Obecny był też Mariusz Gromko, senator RP , który podkreślał, że każda forma wsparcia potrzebujących jest dobra.
– Dzisiejszy turniej piłki siatkowej jest tego przykładem. Życzę organizatorom, aby to wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz sportowy Powiatu Sokólskiego- mówił senator.
  W turnieju piłki siatkowej wzięły udział drużyny z powiatu sokólskiego: BSK,SOSW, Rudy i Spółka, LO dziewczęta oraz LO chłopaki.
I miejsce – BSK
II miejsce – SOSW
III miejsce – Rudy i Spółka
Organizatorzy dodatkowo wyróżnili:
Tomasza Chocieja – najlepszy rozgrywający;
Gabriela Jarosza – najlepszy atakujący;
Piotra Sadanowicza – najlepszy zawodnik turnieju.
Stanisława Marchiela – nauczyciel wychowania fizycznego w LO w Sokółce, trener obu drużyn turnieju.
Zawodnicy otrzymali dyplomy, medale oraz puchary. Sędziami dzisiejszego turnieju byli Krystian Markowski oraz Maciej Kiemiesz.
Cały dochód z turnieju zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia ,, Pod Skrzydłami”, co pozwoli na zorganizowanie podopiecznym SOSW w Sokółce turnusu rehabilitacyjnego. Celem stowarzyszenia bowiem jest działanie na rzecz wyrównania szans osób niepełnosprawnych, na rzecz ochrony zdrowia, rehabilitacji oraz organizowania im wypoczynku.
Oprac. Elżbieta Rapiej