Na treningu bokserów zjawił się gość 🤫

Gratulował im sukcesu. Zespół UKS Boxing Sokółka bowiem z  IX Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie!👊🇵🇱, które odbywały się  dniach 25.09 – 01.10. 2022 r. w Bytowie, wrócił ze srebrnym medalem, który zdobył Przemysław Zwierzyński i z brązowym medalem Aleksa Biety ‼️‼️

– Miałam ogromną przyjemność gościć na dzisiejszych zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego Boxing Sokółka. Jest to klub numer jeden na Podlasiu, ale liczy się także w Polsce. Razem z Marszałkiem, Arturem Kosickim, chcielibyśmy wspomóc tą drużynę. Bardzo się cieszę z tego, że tak wielu ludzi, w różnym wieku, tu trenuje. Garną się oni do sportu, co jest niezmiernie ważne, przez co też odnoszą olbrzymie sukcesy – mówiła Wiesława Burnos, członek Zarządu Województwa Podlaskiego, która odwiedziła sokólskich zawodników boksu, w trakcie ich treningu.

Osobiście chciała pogratulować sukcesu naszym pięściarzom. W mistrzostwach wystartowało 176 zawodników z 84 klubów. Poza medalistami, bokserzy odnieśli jeszcze jeden sukces. Klub UKS Boxing Sokółka uplasował się na 7 miejscu w klasyfikacji końcowej.

Gratulacje zostały złożone również w imieniu Marszałka Artura Kosickiego i całego Zarządu Województwa Podlaskiego.

Zajęcia z boksu odbywają się w sokólskim Ogólniaku, przy ul. Mickiewicza 11, w poniedziałki, środy i piątki. Jeżeli chcesz trenować z najlepszymi, spróbować swoich sił w prawdziwej walce, czy może zrzucić zbędne kilogramy te treningi są właśnie dedykowane tobie.

–  Jest nam ogromnie miło, że zaszczyciła nas swoją obecnością pani Marszałek Wiesława Burnos. Była to okazja do zobaczenia naszych zawodników w akcji, podczas codziennych zajęć. Cały czas liczę na to, że doczekamy się kiedyś olimpijczyka wśród naszych sportowców – podkreślił Tomasz Potapczyk, trener UKS Boxing Sokółka.

Jednocześnie, korzystając z okazji, zachęcał do skorzystania z treningów klubu.

Sylwia Matuk

Fot. Mateusz Zajczyk