Nasi pięściarze okazali się najlepszymi w Województwie Podlaskim

Za nami Mistrzostwa Województwa Podlaskiego oraz eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie, które w weekend odbyły się na hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce. Wydarzeniu patronował Piotr Rećko, Starosta Sokólski, i Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego. Sokólscy pięściarze drużynowo zdobyli pierwsze miejsce

– Każdy rodzaj sportu rozwija i kształtuje charakter. Boks uczy młodych ludzi tego, że aby coś osiągnąć, trzeba bardzo ciężko pracować. Do sukcesu nie ma windy, do niego idzie się po schodach – mówił w sobotę Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Powiatu Sokólskiego, który reprezentował Piotra Rećko, Starostę Sokólskiego, na rozegranych w Sokółce Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w boksie.

To był weekend ogromnych sportowych emocji. Na starcie stanęło 108 zawodników z jedenastu klubów, z czego aż 24 z UKS Boxing Sokółka. Pozostałe kluby, które wystawiły zawodników, to: Tiger Łomża, Hetman Białystok, Crystal Białystok, OSiR Suwałki, Unia Hajnówka, Emenboxing Czyżew, WłazBoxing, Hermes Zambrów, Sztorm Augustów i Słowiańska Duma.

Poziom walk był bardzo wysoki, ale to nasi bokserzy drużynowo zdobyli mistrzostwo. Na czternaście stoczonych pojedynków przegrali tylko jeden. Co niewątpliwie świadczy o klasie sokólskiego klubu. Młodzi pięściarze ciężko pracowali na ten wynik, więc bardzo się cieszą.

– Dziękuję Tomaszowi Potapczykowi, trenerowi, za wyszkolenie młodzieży i za przygotowanie tego wydarzenia na wspaniałym poziomie – mówił Wicestarosta po zakończeniu mistrzostw.

A Tomasz Potapczyk dziękował Staroście za wsparcie imprezy, a zawodnikom, którzy bardzo ciężko trenują, za wolę walki. Ciepłe słowa skierował także do ich rodziców i opiekunów, mówiąc, że zawsze można na nich liczyć. Przypomniał też, że tym roku przypada setna rocznica powstania Polskiego Związku Bokserskiego oraz Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

– Z tej okazji w czerwcu będziemy mieli przyjemność organizować Mistrzostwa Polski do lat 18, za sprawą Marszałka Województwa Podlaskiego i Starosty Sokólskiego. Czwarta edycja Sokółka Boxing Show odbędzie się 29 września. Przewidujemy świetne widowisko – powiedział.

Redakcja

Fot. Jarosław Stasiulewicz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top