Nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce powitali dziś nowy rok szkolny 2022/2023

– Dzień 1 września to przede wszystkim rocznica wybuchu II wojny światowej, największego i najbardziej okrutnego konfliktu w dziejach świata –  rozpoczęła uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego Anetta Zubrzycka, Dyrektor ZS w Sokółce. Po tych słowach społeczność Liceum Ogólnokształcącego uczciła minutą ciszy pamięć bohaterów, którzy walczyli o niepodległość Polski oraz wszystkich ofiar II wojny światowej.

Do uczniów i kadry nauczycielskiej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce trafił list okolicznościowy od Piotra Rećko, Starosty Powiatu Sokólskiego, odczytany przez Annę Martę Aniśkiewicz, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Sokółce. Zawarte w nim były życzenia,  aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen wiary we własne możliwości i zdobywanie nowych doświadczeń.

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”- zacytował w liście słowa Arystotelesa, Piotr Rećko, Starosta.

Mury sokólskiego Ogólniaka w nowym roku szkolnym zasiliło 126 uczniów klas pierwszych. Łącznie naukę pobierać będzie ponad 420 uczniów w szesnastu oddziałach.

– Wszyscy wiemy, że przez dobrą szkołę idzie najlepsza droga do dobrej przyszłości. Nasze Liceum jest niewątpliwie szkołą dobrą, przyjazną i nowoczesną. Obdarzyliście nas zaufaniem, a ja jako dyrektor szkoły zapewniam was, że dołożymy wszelkich starań, abyście zdobywali wiedzę, kompetencje i czuli się bezpiecznie. Zrobimy wszystko, by sprostać waszym oczekiwaniom – zwróciła się do uczniów klas pierwszych dyrektor szkoły.

Jednocześnie, życzyła nauczycielom dużo siły, wytrwałości, odpowiedzialności w podejmowaniu działań, zaangażowania w pracę i zadowolenia z jej efektów

– Niech nie zabraknie nam wszystkim uśmiechu na co dzień, kreatywności i chęci rozwijania własnych umiejętności – zakończyła.

Od 2018 r. Fundacja Edukacyjna Jerzego Sarosieka przyznaje stypendia za wybitne wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia uczniom sokólskiego Liceum. Dziś również takie stypendia pieniężne zostały wręczone przez Lecha Banachowskiego, prezesa zarządu Fundacji Edukacyjnej Jerzego Sarosieka czterem uczniom szkoły. Jedna nagroda trafiła także do laureatki ogólnopolskiego konkursu językowego.

W inauguracji roku szkolnego 2022/2023 udział wzięli: Anetta Zubrzycka, dyrektor ZS w Sokółce,  Ewa Firs, nowy wicedyrektor Zespołu Szkół w Sokółce, Anna Marta Aniśkiewicz, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Sokółce, Daniel Supronik, Dyrektor Wydziału Finansowego w Starostwie Powiatowym w Sokółce i jednocześnie dotychczasowy przewodniczący Rady Rodziców, dr Marek Bartoszewicz, prodziekan Wydziału Biologii UwB, Lech Banachowski, prezes zarządu Fundacji Edukacyjnej Jerzego Sarosieka, Marek Biziuk, członek zarządu Fundacji Edukacyjnej Jerzego Sarosieka, przedstawiciele służb mundurowych, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i społeczność szkolna Liceum.

Sylwia Matuk

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top